Project xCloud Review – پیش نمایش یک بستر جدید – به روز رسانی 2020

بررسی پروژه xCloud

پروژه مایکروسافت xCloud قرار است چیز مهم بعدی در بازی های ابری باشد. ما توانستیم در یک مرحله توسعه به سکو بپردازیم و بسیار تحت تأثیر قرار گرفتیم. پیش نمایش عمیق ما از xCloud را بررسی کنید.


xcloud-slider1

xcloud-slider3

قبلی

بعد

Project xCloud آخرین نسخه بازی های ابری از Xbox و Microsoft است. اگرچه از نظر ساختار با سرویس هایی مانند Google Stadia مشابه است ، xCloud به اندازه جاه طلبی برخوردار نیست. به جای اینکه جایگزینی برای کنسول شما باشد ، xCloud فقط راه دیگری برای انجام بازی ها است. با این وجود ، کسب یک جایزه در بهترین راهنمای بازی ابری ما درست است. 

در این بررسی xCloud پروژه ، ما می خواهیم در حالت پیش نمایش آن به سرویس نگاهی بیندازیم. اگرچه ما در مورد نحوه عملکرد و عملکرد آن قضاوت خواهیم کرد ، اما این داوری نهایی نیست. مایکروسافت هنوز در حال کار بر روی xCloud است ، بنابراین انتظار داریم از زمان راه اندازی ویژگی های اضافی و بهبود عملکردی داشته باشیم. 

اگر به اندازه کافی خوش شانس هستید که به پیش نمایش Project xCloud دسترسی پیدا می کنید ، برای معالجه خود وارد کشور می شوید. بازی ها به طرز شگفت انگیزی به نظر می رسند ، تا زمانی که شما یک سیگنال قوی 5GHz داشته باشید. با این حال ، اکنون ، پروژه xCloud بیشتر از آنچه هست می تواند باشد. این سرویس می تواند با بهترین استفاده از انگشتان پا به انگشت پا برود ، اما تنها اگر مایکروسافت از برنامه زمانی توسعه خود استفاده کند. 

نقاط قوت & نقاط ضعف

گزینه های دیگر برای Project xCloud

امکانات

پروژه xCloud در حال حاضر از ویژگی های کمی برخوردار نیست و این با توجه به وضعیت پیش نمایش آن ، منطقی است. ما به جای صحبت کردن در مورد آنچه وجود ندارد ، که فقط در مورد همه چیز است ، می خواهیم ویژگی هایی را که مایکروسافت قصد دارد پس از انتشار داشته باشد را پوشش دهیم. 

سخت افزار سرور xCloud و Cloud Saving

ویدئویی که توسط مایکروسافت منتشر شده نشان می دهد که هر سرور xCloud به جادوگاه چهار کنسول Xbox One S مجهز است. مشخص نیست که آیا بازیها با اسب بخار ترکیبی هر چهار سیستم ارائه می شوند یا اینکه به آنها Piecemeal داده می شود. صرفنظر از این ، برای یک تجربه مبتنی بر تلفن همراه ، مهم نیست. 

بازی های خارق العاده ای به نظر می رسند ، اما باید بارهای طولانی را متحمل شوید. با استفاده از سخت افزار قدیمی Xbox One S ، احتمالاً بازی ها روی هارد دیسک های استاندارد بارگیری می شوند. همانطور که می توانید در بهترین راهنمای SSD خارجی ما بخوانید ، HDD های سنتی بارهای طولانی تری دارند. اما اگر مایکروسافت با xCloud چسبیده باشد ، احتمالاً سرورها به روز می شوند. 

xcloud-4

Project Scarlett ، کنسول جدید مایکروسافت ، در سال 2020 عرضه می شود ، بنابراین به احتمال زیاد مایکروسافت برای اجرای آخرین عناوین شروع به روز رسانی سرورهای xCloud خواهد کرد. این کنسول با ذخیره سازی حالت جامد حمل می شود ، که باعث افزایش بار بار در گذشت سال 2020 می شود. 

هدف از xCloud در دسترس در هر دستگاه ممکن است ، این بدان معنی است که توانایی صرفه جویی در متقابل را دارد. مایکروسافت از همان سیستم برنامه فعلی Xbox Play Anywhere استفاده می کند تا به شما امکان دهد در سیستم عامل ها بازی کنید. با استفاده از آن سیستم ، شما قادر خواهید بود که بازی را در یک صفحه متوقف کنید و مکان دیگری را که کنار گذاشته اید انتخاب کنید. 

Project xCloud: Powered By Azure

یکی از بزرگترین مزایایی که مایکروسافت نسبت به سایر خدمات بازی ابری دارد ، زیرساختهای ابر Azure آن است. همانطور که در بررسی Microsoft Azure ما مشاهده می کنید ، شبکه گسترده است. از دست دور مایکروسافت در برنامه های مختلفی استفاده شده است ، و Project xCloud از این قدرت برای به دست آوردن بازی های ابری به جهان استفاده می کند. 

ما بیشتر در مورد مشخصات Azure صحبت خواهیم کرد و اینکه xCloud در حال حاضر در بخش “پوشش” در زیر قرار دارد. با این حال ، ما هنوز می خواهیم Azure را به عنوان ویژگی Project xCloud ذکر کنیم. با داشتن چنین شبکه بزرگی ، xCloud می تواند جریان بازی ها را از مراکز داده نزدیک به مکان شما تحویل دهد. 

عدم فاصله فیزیکی به معنای تأخیر کمتری در هنگام انجام بازی است. بر اساس آزمایش ما ، که در یک دقیقه به آن خواهیم رسید ، قدرت شبکه Azure از طریق آن نشان داده می شود. اگرچه xCloud در حال حاضر کامل نیست ، اما تجربه بسیار بهتری نسبت به سرویس هایی که از ابتدا شروع می شود ، مانند Vortex (ارائه گزارش گرداب ما) را ارائه می دهد.

بررسی اجمالی ویژگی های پروژه xCloud

آرم xCloud پروژهwww.xbox.com

رایگان

بستر، زمینه

اندروید

iOS

پنجره ها

سیستم عامل مکینتاش

مرورگر

بازی های پشتیبانی شده

پوشش
textarea

پشتیبانی از سیستم عامل DRM
N / A

دانش محور

گپ

پست الکترونیک

تلفن

پشتیبانی 24/7

بازی های پشتیبانی شده

در زمان نوشتن ، Project xCloud از بیش از 50 بازی پشتیبانی می کند ، اگرچه این تعداد در آینده نزدیک بیشتر خواهد بود. چند ماه پیش با راه اندازی بتا تنها با تعداد معدود بازی ، مایکروسافت همچنان به گسترش خط xCloud ادامه داد ، بنابراین باید انتظار داشته باشید چیزی در حدود Xbox Game Pass طی چند ماه ادامه یابد. 

به این دلیل است که برنامه نویسان برای اجرای XCloud نیازی به سازگاری بازی های خود ندارند. اگر بازی بتواند روی Xbox One یا PC اجرا شود ، می تواند روی xCloud اجرا شود و هیچ گونه پیشرفت اضافی لازم نیست. همچنین مایکروسافت قصد دارد xCloud را با Game Pass یکپارچه کند ، بنابراین انتظار می رود که بتواند کتابخانه Game Pass را در هر کجا که باشد ، جریانی کند. 

در حقیقت ، طبق گفته مایکروسافت ، Project xCloud می تواند بیش از 3500 بازی را در حال حاضر و بدون هیچ گونه تغییر و جریان پخش کند. 

xcloud- بازی-کتابخانه

در مورد مشخصات خاص ، ترکیب فعلی عناوین جامعی AAA دارد ، از جمله Borderlands: The Handsome Collection ، Gears 5 و Halo 5: Guardians. همانطور که با Game Pass صادق است ، تعدادی عنوان کوچکتر نیز وجود دارد ، از جمله Bloodstained: Ritual of the Night، Battle Chasers: Nightwar، Puyo Puyo Champions and Tales of Vesperia: Definitive Edition. 

در مقایسه با خدماتی مانند GeForce Now (قطعه GeForce Now vs Project xCloud ما را بخوانید) ، که به شما امکان می دهد بازی های Steam خود را پخش کنید ، xCloud فاقد آن است (مطالعه GeForce Now ما را بخوانید). 

با این حال ، با توجه به چقدر سخاوتمندانه مایکروسافت با تاریخ انتشار دیجیتال هنگام بازی Pass ، آینده xCloud روشن به نظر می رسد. در مقایسه با Stadia ، که دارای یک راه اندازی پرتلاشی است ، ما پول خود را روی xCloud قرار می دهیم (بررسی Google Stadia ما و همچنین قطعه Google Stadia vs GeForce Now را بخوانید تا ببینیم چگونه آنها مقایسه می شوند). 

آیا شما نیاز به خرید بازی xCloud دارید? 

با توجه به انتشار اخیر Stadia ، این سؤال وجود دارد که آیا باید جداگانه بازی های XCloud را بخرید یا خیر. مایکروسافت گفته است اگر این سیستم عامل مانند Stadia کار کند ، اما با توجه به اینکه Xbox قبلاً دارای یک فروشگاه اینترنتی دیجیتالی است ، بعید نیست که نیاز به خرید بازی ها داشته باشید. حداقل ، نیازی نیست که مجبور شوید بازی هایی را که قبلاً در حساب کاربری خود ثبت کرده اید ، خریداری کنید. 

به احتمال زیاد xCloud شبیه به PlayStation Now است ، که همانطور که در بررسی PlayStation Now ما مشاهده می کنید ، شامل یک کتابخانه سرآمد بازی با اشتراک شما است. اکثر بازیهای پشتیبانی شده در حال حاضر عناوین شخص ثالث هستند ، بنابراین به نظر می رسد مایکروسافت در پی الگویی مشابه است. 

با دانستن اینکه xCloud سرانجام با Game Pass ادغام خواهد شد ، به نظر می رسد که مایکروسافت قصد دارد مشترکاً از یک فروشگاه مشترک استفاده کند ، جایی که Xbox Live ، Game Pass و xCloud در کنار هم ارائه می شوند و به شما این امکان را می دهند که کتابخانه ای از بازی ها را از تلفن اندرویدی خود پخش کنید بدون اینکه برای خرید آنها. 

قیمت

پروژه xCloud در حال حاضر در یک دوره پیش نمایش است و هیچ اطلاعاتی در مورد قیمت گذاری اعلام نشده است. برای هر کسی که به اندازه کافی خوش شانس باشد که به این برنامه دعوت شوید ، آزاد است تا زمانی که یک دستگاه Android سازگار و یک کنترلر Xbox داشته باشید. ما برخی گمانه زنی ها درمورد اینکه هزینه خدمات هنگام راه اندازی چه هزینه ای خواهد داشت ، داریم. 

مایکروسافت از موجی از مردم دعوت می کند قبل از راه اندازی xCloud را پیش نمایش دهند. برای دسترسی به این لیست به چهار مورد نیاز دارید: یک دستگاه Android با نسخه 6.0+ و بلوتوث نسخه 4.0+ ، یک کنترلر Xbox با بلوتوث ، WiFi 5 گیگاهرتزی و برنامه Xbox Game Streaming. پس از آن می توانید برای ثبت نام از دسترسی به حساب Microsoft خود استفاده کنید. 

شما در لیست قرار می گیرید و در صورت انتخاب ، مایکروسافت مراحل بعدی را برای شما ایمیل می کند. معلوم نیست که شرکت کنندگان بر اساس اولین خدمت ارائه می شوند یا بر اساس عوامل مختلفی انتخاب می شوند. در حال حاضر ، تنها راه بازی xCloud پرتاب کلاه خود در رینگ است. 

هزینه xCloud چقدر می تواند هزینه کند? 

مایکروسافت هنوز روشن نشده است که xCloud چقدر می تواند به محض راه اندازی کامل هزینه کند. بنابراین ، پاسخ کوتاه مبلغی برای هزینه پروژه xCloud چقدر خواهد بود: ما نمی دانیم. با این حال ، ما می توانیم براساس قیمت رقبا و خدمات اشتراک موجود Xbox حدس بزنیم. 

PlayStation Now که به طور مستقیم قابل مقایسه ترین سرویس است ، فقط 10 دلار در ماه هزینه دارد ، در حالی که Game Pass Ultimate که باید در آینده با xCloud ادغام شود ، ماهانه 15 دلار هزینه دارد. ممکن است مایکروسافت پس از راه اندازی کامل ، پروژه xCloud را به عضویت های موجود در بازی Pass Ultimate برگرداند. 

سخاوتمندانه ، ما انتظار داریم xCloud اگر حدود یک کتابخانه از بازی ها را شامل می شود ، در حدود 20 تا 30 دلار برسد که چیزی در حدود هزینه های Shadow است (بررسی Shadow ما ، و همچنین مقایسه Shadow vs Project xCloud را بخوانید). معلوم نیست xCloud شامل بازی ها باشد یا اگر بخواهید آنها را بخرید ، اما با توجه به اینکه مایکروسافت از قبل دارای یک فروشگاه دیجیتالی است ، احتمالاً این کتابخانه درمان خواهد شد. 

این بدان معنا نیست که بازیهای فعلی Xbox One شما از بین رفته است. xCloud به معنای کار در کنار کنسول ها است و مایکروسافت این امکان را به شما می دهد که Xbox One خود را به یک سرور xCloud تبدیل کنید. این قابلیت اکنون برای Xbox Insiders در دسترس است ، بنابراین اگر علاقه مند به جریان کنسول هستید ، می توانید آن را تنظیم کنید. 

راحتی در استفاده

در حال حاضر یک فرآیند ثبت نام برای xCloud وجود ندارد ، زیرا در حال حاضر در حال مشاهده است. با این حال ، برنامه ساده موبایل و راه اندازی ساده نوار بالایی را برای آینده ایجاد می کند. 

برنامه تلفن همراه Project xCloud بسیار متمرکز است. این از ویژگی های خارج از نوار جستجو و بخش بازی های اخیراً بازی شده عاری است. شما می توانید خلاصه داستان هر بازی را مشاهده کنید ، یک بازی را جستجو کنید و البته یک بازی را راه اندازی کنید ، و این همان است. این گفته است که ، طراحی barebones تعجب آور نیست. 

xcloud-3

مایکروسافت یک دکمه بازخورد اختصاصی در برنامه دارد و پس از هر جلسه بازی ، از وی امتیاز می خواهد. این احتمال وجود دارد که با کامل شدن زمان اجرای xCloud ، برنامه کاملاً متفاوت به نظر برسد. 

هنوز راه اندازی بازی ها نسیم است. مانند Stadia ، هیچ بارگیری و وصیتی برای بازی نیاز نیست. به سادگی یک بازی را انتخاب کنید ، “بازی” را بزنید و منتظر بارگذاری آن باشید. به دلیل سخت افزار قدیمی تر که درون سرورهای xCloud کار می کند ، بازی ها بارگیری می شوند. خوشبختانه ، اتصال به سرورها سریع است. 

xcloud-game-loading

پشتیبانی از کنترل کنترل پروژه xCloud

Project xCloud در حال حاضر به تنهایی با کنترلرهای Xbox One سازگار است ، خواه یک کنترلر استاندارد Xbox One یا یک Elite Controller. انتظار می رود این باشد که مایکروسافت از چندین کنترلر دیگر که از اوایل سال 2020 شروع می شود ، پشتیبانی می کند ، از جمله کنترلر PS4 و سایر کنترل کننده های رایانه ای ، از جمله برخی از پدهای بازی Razer.. 

مایکروسافت همچنین در حال کار روی کنترل های روی صفحه نمایش برای دستگاه های تلفن همراه است ، مشابه آنچه Blacknut دارد (بررسی Blacknut ما را بخوانید). مانند تقریبا تمام ویژگی های آن ، مایکروسافت می گوید که کنترل های روی صفحه نمایش در سال 2020 به محض نزدیک شدن Project xCloud به راه اندازی می رسد. 

برای اهداف خود ، از یک کنترلر Xbox One و یک کلیپ تلفنی برای آزمایش Project xCloud استفاده کردیم. مایکروسافت هم اکنون یک کلیپ رسمی تلفن را به فروش می رساند و با چندین مارک لوازم جانبی همکاری دارد تا در آینده محصولات بیشتری را برای Project xCloud ایجاد کند. 

کارایی

Project xCloud می تواند بازیها را با صلاحیت پخش کند ، اما هنوز در سطح GeForce Now یا Stadia نیست. به عنوان یکی از کنسول های Xbox موجود ، Project xCloud تجربه متفاوتی را ارائه می دهد. این مانند بازی کردن در Xbox One محلی شما نیست و هدف این نیست که باشد ، اما این بدان معنی نیست که تجربه بد است. 

xcloud-2

مایکروسافت وای فای 5 گیگاهرتزی را توصیه می کند و به دلایل خوبی. ما بر روی باند های 2.4 گیگاهرتز و 5 گیگاهرتز تست کردیم و 5GHz نیز عملکرد بسیار بهتری داشت. باند 5GHz از پهنای باند بیشتری پشتیبانی می کند ، اگرچه زمین کمتر از سیگنال 2.4 گیگاهرتز را پوشش می دهد. علاوه بر این ، هنگام استفاده از سیگنال 5 گیگاهرتزی کمتر با سایر دستگاه های بی سیم – مانند درب بازکن درب گاراژ شما – کمتر است. 

بازی Halo ، Forza و Gears در Project xCloud

تمام آزمایشات ما به صورت بی سیم انجام شد ، زیرا این تنها راه برای اجرای Project xCloud در حال حاضر است. با استفاده از یک سامسونگ Galaxy S9 + متصل به یک شبکه 5GHz ، ما به آزمایش Halo 5: Guardians ، Forza Horizon 4 و Gears of War 4. رسیدیم.. 

با تست حدود 30 فوت دورتر از روتر ، سرعت کمی از سرعت 60Mbps را داشتیم که بسیار بالاتر از آنچه مایکروسافت توصیه می کند ، هستیم. تلفنی که تست کردیم حدود 10 فوت از روتر فاصله داشت. به طور خلاصه ، ما در هنگام تست سرعت زیادی برای کار با آن داشتیم. 

xcloud-1

به نظر می رسد که بازیها براساس قدرت سیگنال هیچ نوع پوسته پوسته شدن ندارند. این البته حدس و گمان است ، اما هرگز در طول آزمایش هیچ وضوح کاهش نیافته است. درعوض ، هر زمان که مشکلات پیش می آمد ، صدا لکنت می کرد یا بازی قفل می شد. خوشبختانه ، این موارد بین چند مسئله بسیار دور بودند ، اما هنوز هم وجود دارد. 

وقتی همه چیز کار کرد ، عالی عمل کرد هیچ گونه تأخیر ورودی قابل تصوری در هنگام بازی وجود ندارد ، حتی با تیراندازهای سریع ، مانند Halo و Gears. علاوه بر این ، کیفیت عالی بود. حتی هنگامی که سیگنال ضعیف شد ، وضوح قطعی وجود ندارد. در حال حاضر بزرگترین ضعف xCloud لکنت زبان است. 

پوشش

زیرساخت های موجود ابر لاجورد مایکروسافت مزایای جدی برای پخش بازی دارد. اگرچه دوره آزمایشی Project xCloud به چند مکان محدود شده است ، تیم توسعه ایکس باکس می تواند به راحتی پس از انتشار ، مقیاس بین المللی را در سطح بین المللی انجام دهد..

xcloud-azure-server-network

هدف پروژه xCloud ، مانند همه خدمات بازی ابری ، مقیاس گذاری در سراسر جهان است. این برای مایکروسافت منطقی است. بیش از 54 دیتاسنتر لاجورد در سراسر جهان در حال حاضر خدمات 140 کشور را ارائه می دهند. اگرچه بیشتر این مکانها هنوز برای xCloud در دسترس نیستند ، مایکروسافت می گوید که در آینده خواهند بود. 

هم اکنون ، Project xCloud فقط در ایالات متحده ، انگلیس و کره جنوبی در دسترس است. با این حال ، مانند کتابخانه بازی ، این مکان ها نباید به صورت قانونی در نظر گرفته شوند. سرورهای xCloud در 13 منطقه لاجوردی وجود دارد که شامل آمریکای شمالی ، اروپا و آسیا است. 

با توجه به تمرکز مایکروسافت در آن مناطق ، منطقی است انتظار داشته باشید که سرورهای xCloud در کانادا ، بقیه اروپا ، آسیا و استرالیا ، به محض فرا رسیدن زمان راه اندازی. 

حکم

Project xCloud نمای خوبی از چگونگی شکل گیری منظره آینده بازی ارائه می دهد. اگرچه به اندازه Google Stadia نرسیده است ، xCloud یک مبارزه چشمگیر را پشت سر گذاشت و بازی های پرمحتوا و پرمحتوا را بدون خسته کردن چشم به گوش می رساند. پیشرفت های بیشتر در برنامه و زیرساخت های بی سیم برای ساختن هر آنچه ممکن است باشد ، لازم است.

آیا برای Project xCloud هیجان زده اید؟ آیا می خواهید برای دسترسی به پیش نمایش تلاش کنید؟ اگر این کار را کردید ، درمورد تجربه خود در نظرات زیر به ما اطلاع دهید و مثل همیشه از خواندن متشکریم.  

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map