NordVPN vs TorGuard: kaks turvalist VPN-i heitis selle välja aastal 2020

NordVPN on meie VPN-i arvustuste loendis praegu teisel kohal, hoides pealkirja “parim eelarvega VPN”. Kui loete meie NordVPN-i arvustust, näete, et armastame seda selle klanitud ja hõlpsasti kasutatava liidese ning suurepärase turvalisuse ja privaatsuseeskirjade pärast. 


Praegu hõivab TorGuard meie üldises edetabelis neljanda koha ja teeb ka mõned meie parimatest nimekirjadest, näiteks meie parim mängude ümardamise VPN. Lisateavet leiate meie täieliku TorGuard-ülevaate kohta. Selle suured kiirused ja funktsioonirikas disain on see, mis teenib meie artiklites nii palju populaarseimaid kohti. 

Nagu selgub, on kiirus ja omadused mõned NordVPNi nõrgimad kohad, samas kui kasutusmugavus on TorGuardil. Sellepärast arvasime, et on aeg need kaks parimat kandidaati paaristada ja näha, kuidas need omavahel konkureerivad, kui võrrelda seda NordVPN vs TorGuard paarismängu üks-ühega. 

Võitluse seadistamine: NordVPN vs TorGuard

NordVPN ja TorGuard õiglaseks võrdlemiseks kasutame reeglite komplekti, mille oleme välja töötanud, et jagada kaks VPN-i üksteise vastu otsemängimisel. Kui meie tavalised VPN-i ülevaated jagunevad üheksaks osaks, siis siin oleme jaganud asjad viieks vooruks.

Selle põhjuseks on asjaolu, et oleme konsolideerinud mõned jaotised, näiteks „turvalisus ja privaatsus”, mis on VPN-i täielikes ülevaates tavaliselt jagatud kaheks osaks. Nii on kõigil viiel ringil umbes võrdne kaal. Viis vooru hõlmavad funktsioone, hinnakujundust, kasutusmugavust, kiirust ja turvalisust. 

Iga jaotise osas käsitleme lühidalt otsitavat ja vaatame siis iga VPN-i eraldi. Vooru lõpus võrdleme neid kahte ja valime võitja, kes teenib punkti. Võitjaks kuulutatakse VPN, kellel on lõpus kõige rohkem punkte.

1

Funktsioonid

NordVPN ja TorGuard pakutavate funktsioonide olulisus sõltub sellest, kuidas kavatsete teenust kasutada. Ootame vähemalt seda, et igal VPN-l oleks tapilüliti ja võimalus automaatselt ühenduse loomiseks. Need on kohustuslikud funktsioonid, kuna need mõjutavad VPN-i turvalisust.

Lisaks neile funktsioonidele on kõik muu peamiselt lihtsalt koogi jäätumine, näiteks sellised, nagu jagatud tunneldamine ja protokollivõimalused muudavad rakenduse lihtsalt kohandatavamaks ja mitmekülgsemaks. Need lisafunktsioonid aitavad meil kindlaks teha, kas antud VPN on suunatud tavakasutajatele, kes võivad soovida lihtsat VPN-lahendust, või energiakasutajatele, kes soovivad kontrollida oma VPN-i kõiki aspekte.. 

NordVPN

Nagu mainisime oma artiklis NordVPN vs. CyberGhost, teeb NordVPN suurepärase töö kõige olulisemate funktsioonide katmiseks. Alustuseks on olemas VPN-ühenduse kaotamise korral Interneti-ühenduse katkestamiseks väljalülituslüliti. 

Lisaks tapmislülitile on NordVPN-il ka rakenduste tapmise lüliti, mis võimaldab teil määratleda programmide loendi, mille see VPN-ühenduse kaotamisel lõpetab. NordVPN annab teile ka valiku käivitada see Windowsi käivitamisel. Automaatse ühenduse loomiseks on seadete menüüdes eraldi vahekaart, mis võimaldab teil valida, kas VPN loob ühenduse kohe, kui rakendus käivitub, ja kui jah, siis kuhu see ühendub.

nordvpn-ülevaade-seaded

Mis puutub lisafunktsioonidesse, siis NordVPN-il on seade, mis võimaldab muuta seadme muude võrgus olevate seadmete jaoks nähtamatuks, mis on suurepärane avaliku WiFi kasutamise ohtude vähendamiseks. NordVPN-i kliendil on ka sisseehitatud funktsioon nimega CyberSec, mis on uus pahavara ja reklaamvara blokeerija. 

Kuigi on suurepärane, et NordVPN sisaldab neid funktsioone, ei ole need kunagi nii head kui kõige turvalisem viirusetõrjetarkvara neile, keda selline veebipõhine oht muretseb. 

Lõpuks on vahekaardi „Täpsemad” all käputäis valikuid, sealhulgas valik TCP ja UDP protokollide vahel, mida uurime käesoleva artikli jaotises „Turvalisus”, samuti DNS-i sätted. Üldiselt teeb NordVPN head tööd, andes kasutajatele kõik olulisemad funktsioonid juurdepääsetaval ja hõlpsasti mõistetaval viisil.

TorGuard

Esmakordselt TorGuardi seadete menüüsse astumine võib olla pisut hirmutav. Seal on lugematu arv ruute, kus on palju võimalusi ja ülaosas on üle poole tosina vahelehe. 

Alustuseks on mõned esimesed märkeruudud oluliste asjade jaoks, mida oleme maininud. Seal on kast VPN-i automaatseks käivitamiseks alglaadimisel ja kast automaatselt ühendamiseks pärast VPN-i käivitamist.

torguard-review-settings

Seal on ka märkeruut tapmislüliti valve alla seadmiseks, samuti on hea arv kaste, mis käsitlevad kosmeetikatooteid ja kuidas rakendus minimeerib ja käitub, kui seda ei kasutata. Nagu NordVPN-l, on ka TorGuardil rakenduste hävitaja ja Interneti-tapmise lüliti, mis võimaldab teil VPN-ühenduse kaotamisel teatud programmid lõpetada.

TorGuard annab kasutajatele ka võimaluse käivitada skripte enne ühenduse loomist, pärast ühendamist või pärast ühenduse katkestamist. Ehkki peate need ise kirjutama, annab see energiakasutajatele VPN-i käitamise ja käitumise üle kõrge taseme. 

Samuti on palju võrgusätteid, sealhulgas DNS-suvandid ning võimalus valida mõne erineva protokolli ja krüptimise vahel.

Ümmargused mõtted

Nii NordVPN kui ka TorGuard pole teada, et need pakendavad parimate omaduste hulka, ja mõlemas puuduvad sellised asjad nagu jagatud tunneldamine. (Funktsioonirikka jagatud tunneldamisega VPN-i kohta saate lugeda meie ExpressVPN-i arvustusest.) 

Sellegipoolest teeb TorGuard hea töö rakenduse kohandatavaks muutmisel, ulatudes nii kaugele, et lasevad vilunud kasutajatel kirjutada oma skriptid. Lisaks toetab see rohkem protokollivalikuid ja krüptimist kui NordVPN. See lisaseadistatavus võidab TorGuardilt esimese punkti.

Voor: TorGuardi funktsioonide punkt

NordVPNi logo
TorGuard

2

Hind

Mõne kahe toote või teenuse võrdlemine on hinda võimata peaaegu võimatu. Nagu nägime oma ExpressVPN vs. NordVPN vastetest, on NordVPN uhke, et pakub konkurentsivõimelist hinda. 

Selles jaotises ei vaata me siiski hinnakujundust rangelt. Samuti kaalume, milliseid makseid iga VPN aktsepteerib, tagasimakse poliitikat ja kui palju on saadaval tasuta prooviversioone.

NordVPN

NordVPN-i hinnakujundusmudel sisaldab ühte nelja erineva pikkusega paketti. Kuuplaan on vähem ahvatlev, hinnalt mõistlik ja paneb NordVPN-i võrdselt teiste tipptasemel VPN-idega võrdsustama. Aastaplaan kärbib hinna siiski pooleks ja pikemad plaanid muudavad kokkuhoiu veelgi paremaks.

NordVPN pakub pikaajalisi, kahe- ja kolmeaastaseid plaane, mis on väga taskukohased. Need plaanid on kooskõlas hinnakujundusega, mida näete meie CyberGhost ülevaates, mis on üks odavaimaid VPN-e turul. Kava võimaldab teil üheaegselt ühendada kuni kuus seadet ja annab kõigile neile seadmetele piiramatu ribalaiuse.

Makseteks aktsepteerib NordVPN krediitkaarte, krüptovaluutasid, sealhulgas bitcoini, ja käputäis varjatud võimalusi, näiteks Alipay ja UnionPay. NordVPN-il on ka 30-päevane raha tagasi garantii, kuid prooviperioodi pole – see on kasutajatel ainus viis VPN-i proovimiseks. 

TorGuard

TorGuard pakub lühiajaliselt rohkem plaanivõimalusi kui NordVPN. Kuukava on paar taala vähem kui NordVPN-i oma. Järgmine samm sellest ülespoole on kvartaalne ja vähendab kulusid õiglaselt, muutes need võrreldavaks NordVPN-i aastahindadega, kui jagate seda kuude kaupa..

TorGuard pakub ka kuue kuu ja aasta kavasid, millel on sama kuupõhine hind. See on parem kui NordVPN-i aastane hinnakujundus, kuid see ei lükka siiski ära NordVPN-i kaheaastast plaani. Lõpuks annab TorGuard klientidele ka kaheaastase võimaluse, mis pole ikka veel parem kui NordVPNi kaheaastane plaan.

Tavalise tellimuse lisaks saate teha mitmeid lisaostu. Peaaegu sama palju kui tellimus ise kuus, saate riikide loendist lisada oma valitud staatilise IP, mis võib aidata, kui proovite geograafiliselt blokeeritud sisu usaldusväärselt voogesitada. 

TorGuardil on teie tellimuse eest tasumisel aeg-ajalt vähem võimalusi, kuid see hõlmab endiselt krediitkaarti, PayPali ja mitut krüptovaluuta vormi. Lõpuks väidab TorGuard, et pakub seitsmepäevast tasuta prooviversiooni, kui saadate neile arve teisest VPN-ist. Isegi pärast arve saatmist ja järelmeetmeid ei õnnestunud meil seda prooviversiooni saada. TorGuardil on siiski seitsmepäevase tagasimakse eeskirjad, mis tähendab, et uutel kasutajatel on vähemalt võimalus teenust proovida.

Kaks ringi mõtted

Kui TorGuard lüüa lühiajaliste hinnakujunduste osas kitsalt läbi NordVPN, võidab NordVPN mitmeaastase aja jooksul TorGuardi üle. Lisaks, kuigi ei NordVPN ega TorGuard ei paku tasuta VPN-teenust, tõrjub NordVPN-i 30-päevane tagasimaksepoliitika TorGuard’i kõigest seitse päeva.

Lõpuks aktsepteerib NordVPN rohkem makseviise ega ürita kassas voogesituse lisandmooduleid lisada. See teeb NordVPNist selles jaotises tugeva võitja ja seob praeguse tulemuse igal hetkel ühel hetkel.

Voor: NordVPN-i hind

NordVPNi logo
TorGuard

3

Kasutuslihtsus

Tarkvara kujundamise osas näib olevat pidev lahing. Mõnele ettevõttele meeldib anda võimsus kasutaja kätte, kuid sageli maksab see segasema liidese hinnaga. Teisest küljest otsustavad mõned ettevõtted teha uskumatult lihtsa toote, kuid funktsioonide hinnaga.

Selles jaotises vaatleme, kui hästi kavandas iga VPN-i pakkuja oma kliendi kasutajasõbralikumaks kasutamiseks. Külastame ka iga pakkuja saiti, et kontrollida selle navigeerimist.

NordVPN

NordVPNi klient on praegu disaini ja kasutusmugavuse osas üks parimaid turul. Kliendi avamisel on seal aken maailmakaardiga, et teid tervitada. 

Nagu näete meie artiklist TunnelBear vs. NordVPN, kasutab TunnelBear väga sarnast paigutust, kuid NordVPN täidab seda palju paremini. Nimelt seetõttu, et NordVPN võimaldab teil kerimisrattaga kaardilt sisse ja välja suumida, muutes hõlpsamaks maakera ringi vaatamise ja soovitud serveri klõpsamise..

nordvpn-ülevaade-marker-valik

Kui te ei soovi leida soovitud asukohta maakeral, on vasakul ka tähestikuline loend, millel on otsingufunktsioon. Asjad on seadete menüüs jätkuvalt korrastatud ja visuaalselt meeldivad, kus valikud on selgelt kirjutatud ja nende all on väikesed selgitused. See võimaldab isegi kogenematutel VPN-i kasutajatel rakenduse oma maitse järgi konfigureerida. 

NordVPN-i veebisait on sujuvaim ja järgib üsna standardset veebisaidi paigutust, mida paljud VPN-id kasutavad. Eri registreerimisnuppe on mitu ja konto registreerimine on kiire ja lihtne. 

TorGuard

TorGuardi klient on esmapilgul palju vähem kutsuv. Rakenduse avamisel näete mõne rippmenüüga tumedat ekraani. Need võimaldavad teil valida selliseid asju nagu protokoll ja krüptimine, samas kui paremas ülanurgas asuv pisut varjatud nupp “valige server” võimaldab teil valida soovitud asukoha.

torguard-review-interface

Kui julgete seadete juurde asuda, lähevad asjad veelgi hullemaks. Vahelehtede ja märkeruutude arv on alguses tohutu ning mõned võimalused on kummaliselt sõnastatud. Erinevalt NordVPN-ist pole nende võimaluste kohta selgitusi – see muudab TorGuardi seaded veelgi kätlematumaks. 

Paljud TorGuardi menüüdes leiduvad suvandid on – nagu me juba jaotises „Funktsioonid” mainisime – mõeldud rohkem kogenud kasutajatele. Saate laadida oma skriptid ning isegi silumisfaile kõvakettale koostada ja salvestada. See tähendab aga ka seda, et paljud võimalused ületavad selle, mida enamik kasutajaid otsib. 

TorGuardi veebisait on ka vähem rafineeritud kui NordVPN. Ehkki asjad on sujuvamad ja veebisaidil navigeerimine on piisavalt lihtne, on ostuprotsess rohkem kaasatud kui NordVPN.

Kolm vooru mõtted

Kuna TorGuard on selgelt mõeldud kasutajatele, kes on tehnikaga hästi kursis ja valmis oma VPN-ist maksimumi saama, pole kasutajakogemus nii rafineeritud. Sellel pole esteetiliselt meeldivat kaarti ega menüüsid, nagu näiteks NordVPN.

NordVPN-il on rohkem plug-and-play-stiili, mis võimaldab kasutajatel hõlpsalt maa peal liikuda, samas kui TorGuard paneb kasutajatele tarkvara käivitamise hetkel silmitsi paljude oluliste ja tehniliste võimalustega. Ehkki see on kasutusmugavuse ja kasutajasõbraliku kujunduse osas eelistamine, on NordVPN-i raske ületada.

Voor: NordVPNi kasutamise lihtsus

NordVPNi logo
TorGuard

4

Kiirus

Kui oleme varem katsetanud NordVPN-i kiiruse osas – näiteks meie NordVPN-i ja PureVPN-i vastetes -, oleme leidnud, et see toimib voogesituse ja tavapärase kasutamise jaoks piisavalt usaldusväärselt. Sageli on lihtsalt häbelik olla piisavalt kiire, et see meie kiireimale VPN-ile järele jõuda. 

TorGuard on seevastu näidanud meile silmapaistvat kiirust, kui oleme seda juba varem testinud, nii et see on selles voorus NordVPN-i jaoks ülesmägene lahing. Seadsime iga VPN-i kasutama identseid protokolle ja krüptimisi, seejärel testisime kõigi pakkujate kiirust viies ühes ja samas asukohas üle maailma, et saada terviklik ettekujutus iga VPN-i võrgu pakutavast toimivusest.

NordVPN

NordVPN esines meie testimisel imetlusväärselt, enamuse serveritega, mida proovisime, andsid suurema osa ribalaiusest meile tagasi. Pingiajad olid kõigil erinevatel vahemaadel mõistlikult madalad ning veebi sirvimine tundis end isegi reageerides ja kaugete serveritega olles reageeriv ja kärarikas.

Asukoht: ping (ms) allalaadimine (Mbps) üleslaadimine (Mbps)
Kaitsmata9165,510.57
USA # 247923133,538.87
Ühendkuningriik nr 20115334,786.06
Holland # 6614566,915.39
Jaapan # 69159132,833.31
Topelt VPN (USA-st Kanadasse nr 4)7920.488.64

Üldiselt olid NordVPN-i kiirused ühest serverist teise usaldusväärsed, ühe silmatorkava erandina võib nimetada Lõuna-Aafrika Vabariiki, mis kaotas rohkem kui poole meie algsest ribalaiusest. Isegi see server pakkus meile vaatamata paberkandjal jõudlust siiski kindlat veebis surfamist ja ühtlast voogesituse kogemust. 

Ehkki NordVPN ei ole numbrite järgi tingimata kiireim VPN, toimib see enamiku toimingute jaoks piisavalt hästi ja pakub võrratult kiiret internetti, et sellest saaks kindel kandidaat.

TorGuard

TorGuard oli üldiselt vähem ühtlane kui NordVPN ja kaks kaubeldavat puhumist serverist serverisse. NordVPN-il on USA serveris serv, samas kui TorGuard toimis Ühendkuningriigi serveri allalaadimiskiirusel paremini.

Asukoht: ping (ms) allalaadimine (Mbps) üleslaadimine (Mbps)
Kaitsmata (St. Louis)884,2822.01
Dallas (soovitatav)4863,5117,7
Chicago4264,212
London2793.120,64
Tokyos29622.4818,89
Sydney44511,6814.51

NordVPN jõudis Jaapani ja Lõuna-Aafrika serveritesse siiski paremini, TorGuard aga Brasiilias kiiremini. Lõuna-Aafrika oli TorGuardi jaoks ka kõige häirivam asukoht, kaotades suurema osa meie ribalaiusest.

TorGuard nägi kaugemates kohtades, nagu Jaapan, Lõuna-Aafrika ja Brasiilia, pisut paremaid pinguaegu, kuid jõudluse suurenemine polnud sirvimisel märgatav. Nii NordVPN kui ka TorGuard pakuvad mõlemad suurepäraseid sirvimiskogemusi.

Nelja vooru mõtted

Nii NordVPN kui ka TorGuard pakuvad kiiret veebis surfamist, et igaüks võiks loota, et ta töötab voogesituse ajal või mõnda tavalist veebitoimingut tehes piisavalt hästi. Sellegipoolest oli nii NordVPN-l kui ka TorGuardil mõned probleempiirkonnad, kusjuures mõlemad variandid vaevavad kõige rohkem Lõuna-Aafrikat. 

NordVPN oli kiirem, kui tuli alla laadida kiirust kolmes viiest, mida testisime, ning ka väiksema jõudlusega varieerumine ühest serverist teise. Sel põhjusel anname NordVPNile kiiruspunkti.

Voor: NordVPN kiiruspunkt

NordVPNi logo
TorGuard

5

Turvalisus ja privaatsus

Nagu me varem nägime, on näiteks NordVPN vs IPVanish vastetel suurepärase turvalisuse, kindla privaatsuseeskirjade ja heade tulemustega. Turvalisuse osas on seda raske ületada. Nagu funktsioonide jaotises nägime, pakub TorGuard siiski turvalisuse seadistamiseks rohkem võimalusi, mis võiks sellele eelise anda.

Selles jaotises hindame iga VPN-i turvalisust, vaadates, milliseid protokolle ja krüptimist nad kasutavad, ning kontrollides DNS-i lekkeid. Hindame ka iga pakkuja privaatsust, kontrollides iga privaatsuspoliitikat ja vaadates tagasi iga ettevõtte ajaloole, et näha, kas keegi on edastanud klienditeavet kunagi kolmandatele osapooltele või õiguskaitseorganitele (nagu võite lugeda meie PureVPN arvustusest).

NordVPN

Nagu me juba ütlesime, ei anna NordVPN kasutajatele turvalisuse osas tohutult erinevaid võimalusi. Seal on tapilüliti ja teil on võimalik lasta klient automaatselt käivitamisel ühenduse luua, mis on mõlemad olulised funktsioonid.

Kuid NordVPN lukustab krüptimise AES-256-sse ja pakub ainult protokolli valikut OpenVPN-i kahe vormi vahel: TCP ja UDP. Kuigi see ei anna kasutajatele palju võimalusi, on see kombinatsioon see, mida peame VPN-i turvalisuse osas kuldstandardiks. NordVPN-i testimisel ei leidnud me ühtegi DNS-i ega andmete leket.

Privaatsuse osas on NordVPN-il üks turul pakutavate VPN-pakkujate kõige täpsemaid privaatsuseeskirju. See on kirjutatud hõlpsasti mõistetaval viisil ja piisavalt lühidalt, et seda pole keeruline läbi lugeda ja sõeluda, millist teavet NordVPN kogub.

Alustuseks vajab NordVPN konto seadistamiseks e-posti aadressi ja makseviisi. Need, kes tunnevad muret veebis anonüümsuse pärast, saavad sellega hõlpsalt hakkama bitcoini ja visatatava e-posti teel. 

NordVPN ei pea ühtegi logi, mis sisaldaks mis tahes tuvastavat teavet inimeste VPN-i kasutamise kohta. Küll aga kogub ta veebisaidil küpsiste kaudu mingit teavet. Selline teabe kogumine on suuresti möödapääsmatu, nagu saate lugeda meie anonüümsest sirvimisjuhendist. Nad kasutavad seda teavet veebisaidi parendamiseks ja hooldamiseks – sellel puudub identifitseeriv teave või see pole mingil viisil seotud teie VPN-i kasutamisega.

TorGuard

Ehkki saate oma arvutis TorGuardit käsitsi seadistada võrgu VPN-na, et see kasutaks peaaegu kõiki soovitud protokolle, toetab rakendus ainult OpenVPN ja OpenConnect. Nagu me NordVPN-iga ütlesime, on OpenVPN aga suurepärane protokoll, mis on ülimalt turvaline ja pakub samas kiiret jõudlust. 

Krüpteerimiseks pakub TorGuard palju valikuid, sealhulgas AES-128 ja AES-256 erinevaid vorme. Kui soovite teada saada erinevat krüptimist, lugege meie krüpteerimist, kuid soovitame inimestel parima turvalisuse tagamiseks kasutada AES-256-d. TorGuard võimaldab teil isegi valida, millist porti teie ühendus kasutab, kuid see on funktsioon, mida mõned inimesed tõenäoliselt kunagi kasutavad. 

TorGuard oli meie testimise ajal igasugustest DNS- või IP-lekketest vaba. Samuti on sellel kindel sisselogimiskeeld, mida tuleb veel kohtus vaidlustada või kahtluse alla seada. Nagu NordVPN puhul, kogub ka TorGuard veebisaidil küpsiste kaudu teavet, et koguda liiklusandmeid ja säilitada oma veebisaiti.

Ehkki TorGuard asub USA-s, kus pole teada rangeid privaatsuse kaitse seadusi, on siiski ebatõenäoline, et sellel on tähtsust. TorGuard väidab oma privaatsuspõhimõtetes, et ta ei anna teavet kunagi kolmandatele isikutele üle, kui seadus seda ei nõua. TorGuard ei saa aga anda üle teavet, mida tal pole. 

See tähendab, et isegi kui asutused proovivad TorGuardilt logisid või kirjeid hankida, ei saa nad midagi, kuna TorGuard ei logi seda teavet. 

Vooru viis mõtet

Nii NordVPN kui ka TorGuard on turvalisuse ja privaatsuse osas mängu tipus. Kummalgi teenuseosutajal pole kunagi olnud andmete leket, ta pole andmeid kolmandatele isikutele üle andnud ega logide kohtumenetlusesse sattunud.. 

Lisaks pakuvad mõlemad pakkujad kindlat turvalisust koos võrreldavate võimalustega, samuti hästi kirjutatud ja tarbijasõbralike privaatsuseeskirjadega. Soovitame mõlemat neist võimalustest inimestele, kes soovivad hoida oma veebiandmeid turvalisena ja anonüümsust turvalisena. Sel põhjusel kuulutame selle vooru viigiks ja määrame igale VPN-ile ühe punkti.

Voor: turvalisus ja privaatsus Pole selget võitjat, punktid mõlemale

NordVPNi logo
TorGuard

6

Lõplikud mõtted

Ehkki TorGuard tuli oma funktsioonide komplektiga tugevalt välja, kindlustas see NordVPN-i nelja vastu vaid kaks punkti. Mõlemad pakkujad pakuvad auväärset turvalisuse ja jõudluse taset, kuid kiiruse saavutamisel võttis NordVPN kerge eelise.

Võitja: NordVPN

Ehkki NordVPN võib funktsioonide osas mõned asjad ohverdada, teeb ta seda ettevaatliku äranägemise järgi. Kõik olulisemad omadused on endiselt alles. Lisaks on liides vahelduseks pisut vähem asustatud sätete menüüdele märkimisväärselt puhas ja kõigile hõlpsasti kasutatav. Eelarvesõbraliku, pikaajalise hinnakujunduse ja tagasimakse poliitikaga seoses jääb NordVPN TorGuardiga ka silma paistma.

Andke meile allolevates kommentaarides teada, mida arvate NordVPN-ist ja TorGuardist. Nagu ikka, tänan lugemise eest.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map