NordVPN vs PIA: Turvalisuse ja kiiruse ülevaade 2020. aastal

Mõjuval põhjusel on NordVPN VPN-i turul üks suuremaid tegijaid. Oma NordVPN ülevaates räägime sellest, kuidas sellel on auväärsel arvul funktsioone, väga puhas ja hõlpsasti kasutatav liides, samuti kindel turvalisus ja privaatsus. 


Privaatne Interneti-juurdepääs ehk PIA on üks väike käputäis VPN-e, mis asuvad Ameerika Ühendriikides. PIA täielikus ülevaates räägime sellest, kuidas see osariikide suhteliselt nõrkade andmete privaatsusseaduste tõttu võib mõne inimese puhul kulme tõsta.. 

Sellegipoolest on PIA VPN-ile tehtud kohtueelseid kohtumenetlusi mitu korda ning ta pole kunagi kasutajateavet ametivõimudele üle andnud.

Teades PIA kindlat ajalugu kasutajate privaatsuse kaitsmisel, arvasime, et oleks huvitav võrrelda NordVPN-i selle suhtelise alahinnaga, et näha, kas PIA puhas kogemus võib aidata tal VPN-i hiiglast võita. Tulemuseks on see PIA ja NordVPNi lahing läbi aegade.

Võitluse seadistamine: PIA vs. NordVPN

Kahjuks ei saa need VPN-id omavahel sõna otseses mõttes võidelda, seetõttu oleme õiglase konkurentsi hõlbustamiseks välja töötanud mõned reeglid. Seal on viis vooru ja iga osa kaalutakse ühtlaselt, igale ringile antakse üks punkt. Viis vooru on omadused, hinnakujundus, kasutusmugavus, kiirus ja turvalisus. 

Alustame iga vooru lühidalt selle üle, mida me otsime, ja anname siis üksikasjaliku teabe selle kohta, kuidas iga VPN selles kategoorias töötab. Iga vooru lõpus teeme järelduse ja anname ühele VPN-ile punkti. 

1

Funktsioonid

Nagu näete meie võrdluses NordVPN vs. Mullvad, alustame neid vasteid alati pakkujate omaduste uurimisega ja NordVPN on selles esimeses voorus saavutanud häid tulemusi..

Selles jaotises on kõige olulisemad asjad, mida otsime, tapmislüliti ja võimalus VPN-i automaatseks ühenduse loomiseks. Need on kaks funktsiooni, mida peame iga VPN-i jaoks vajalikuks, kuna mõlemad funktsioonid mõjutavad otseselt turvalisust ja ilma nendeta ei saa VPN olla peaaegu sama turvaline. 

Peale nende on VPN-i poolt pakutavad funktsioonid lihtsalt koogi jäätumine. Tavalised täiendused on näiteks reklaamiblokeerija, DNS-i valikud või isegi lisatud turvakihid.

NordVPN

NordVPN lööb selle pargist välja, kui tegemist on kõige olulisemate kaupadega, mida me just loetlesime. See võimaldab kasutajatel konfigureerida mitmesuguseid valikuid, kui tegemist on automaatse ühenduse ja tapmislülitiga.

Alustades tapilülitist, on töölauaklienti tegelikult kaks. Üks on seadetes märgistatud kui „Interneti-väljalülituslüliti” ja töötab nii, et VPN-ühenduse kaotamisel katkestatakse Interneti-liikluse voog. 

nordvpn-ülevaade-killswitch

Teist nimetatakse rakenduste tapmise lülitiks ja kui see sisse lülitatakse, peatab see automaatselt kõik rakendused, mille lisate oma loendisse. See aitab parandada nende programmide toimivust, mis VPN-i ei vaja, hoides teid endiselt turvalisena. 

Samuti on NordVPN-l hästi läbimõeldud automaatse ühenduse seadistamine, mis hõlbustab seadistamist. VPN-i saate luua automaatselt, kui programm käivitub või kui Windows käivitub. Samuti saate selle konfigureerida automaatseks ühenduse loomiseks ainult siis, kui olete ebaturvalistes traadita võrkudes (mis tähendab enamikku avalikke WiFi-sid). 

Lisaks saate valida, millise piirkonna või riigiga automaatselt ühendate. NordVPN-il on ka mõned täiendavad turvafunktsioonid, näiteks kohandatud DNS-i valikud ja LAN-i nähtamatus.

Nendest täiendavatest turvafunktsioonidest on kõige huvitavamad filter CyberSec ja topelt VPN. CyberSec on suhteliselt uus funktsioon, mille NordVPN on kasutusele võtnud, mis töötab nii reklaamiblokeerija kui ka pahavara ja andmepüügifiltrina. 

CyberSec töötab lihtsalt blokeerides saite, mis pakuvad reklaame või sisaldavad teadaolevalt pahavara või andmepüügirünnakuid. Kuigi see pole kõige murrangulisem funktsioon – ja teie privaatsuse kaitsmiseks on palju sarnaseid tasuta tööriistu -, on see tore nende jaoks, kes juba ei kasuta mingit reklaamiblokeerijat. 

Lõpuks, topelt VPN on täpselt see, kuidas see kõlab. See edastab teie liikluse rohkem kui ühe VPN-serveri kaudu, muutes teie võrgutegevuse jälgimise kellelgi veelgi raskemaks.

Privaatne Interneti-juurdepääs

PIA-l on seadete menüüdega väga erinev paigutus kui NordVPN-l, mida uurime üksikasjalikumalt jaotises „Kasutusmugavus“. Esimesel seadete lehel, kus olete tervitanud, on ruudud programmi käivitamisel programmi käivitamiseks, kas VPN ühendub käivitamisel, ja käputäis rippmenüüsid kosmeetiliste valikutega. 

Vaikimisi on PIA klient tegumiribale lukustatud ja kasutab tumedat teemat. Seadetes on aga võimalus akna avamine tegumiribal lukust lahti lasta ja lubada seda ekraanil ümber liigutada, samuti kerge teema ja mõned võimalused süsteemisalve ikooni kuvamiseks..

privaatne Interneti-juurdepääs-ülevaade-ringkäik

See on PIA üks paremaid osi ja ootame, et rohkem pakkujaid, näiteks NordVPN, lülitaksid oma valgele taustale öörežiimi, mis heledamate kuvarite või pimedamate ruumide korral võib silmadel silmi üsna kiskuda..

Sellegipoolest on see PIA seadetes ainus asi, millele võime osutada kui millelegi, mida teised peaksid järgima. Seadete esimesel lehel on automaatne ühendamine märkeruut, kuid kuidagi ei saa konfigureerida seda, kuhu VPN automaatselt ühendab. 

Lisaks pakub tapmislüliti kolme seadet, mida pole täielikult lahti seletatud. Valikud on „väljas”, „automaatne” ja „alati”. „Väljas“ ja „alati“ on piisavalt hõlpsasti seletatavad, kuid säte „automaatne“ ütleb, et see blokeerib välist liiklust, kui VPN on sisse lülitatud. 

privaatne-Interneti-juurdepääs-ülevaade-killswitch

Tapmislüliti töötab tavaliselt liikluse blokeerimisega, kui VPN on mingil põhjusel ühenduse kaotanud. Välise liikluse blokeerimine on midagi, mida iga VPN peaks vaikimisi tegema, ja sellisel viisil tapmislüliti seadistamine on natuke veider. 

Sarnaselt NordVPN-le pakub PIA ka DNS-i võimalusi ja isegi pahavara blokeerijat, mida ta nimetab MACE-ks. PIA pakub seadetes vahekaarti ka ühenduse abil, mis annab kasutajatele suurema kontrolli VPN-i toimimise tehniliste aspektide üle, nagu näiteks krüptimine, protokoll, käepigistus ja pordi valikud. 

Üks asi, mis puudub nii NordVPN kui ka PIA funktsioonide loendis, on jagatud tunneldamine, mis võimaldab kasutajatel määratleda VPN-i kaitstud ühendust kasutavate programmide loendi, samal ajal kui teised programmid kasutavad tavalist Interneti-ühendust. Lisateavet lõhenenud tunneldamise kohta ja selle funktsiooni suurepärase teostuse kohta saate lugeda meie ExpressVPN arvustusest. 

Ümmargused mõtted

Privaatsel Interneti-juurdepääsul on väga erinev seadete menüü kui enamikul VPN-idest ja see pole midagi, mille pärast me tingimata süüdi peame. Esteetilisi võimalusi on palju ja soovime, et rohkem pakkujaid kasutaks silma tervise jaoks öist režiimi. 

Samuti on PIA-l tinkerektoritele ja elektritarbijatele saadaval palju palju täpsemaid võimalusi kui NordVPN-ist. Kuid NordVPN pani palju rohkem vaeva nägema asjades, mis tegelikult olulised on, ja on funktsioonide komplekti osas seadnud funktsionaalsuse esmatähtsaks. 

NordVPN-i suurepärased tapmislüliti ja automaatse ühenduse loomise võimalused seavad selle funktsioonide osas PIA-st kaugemale, mis teenib selle vooru jaoks punkti.

Voor: NordVPN funktsioonide punkt

NordVPNi logo
Privaatse Interneti-juurdepääsuga logo

2

Hind

Muidugi ei saa kahte toodet võrrelda, ilma et nende hinnakujundust uuritaks. See voor ei lõpe aga sellega, kui palju iga pakkuja maksab. 

Lisaks hinnakujundusele võtame selles jaotises veidi aega, et uurida, milliseid makseviise aktsepteeritakse, kas pakutakse mingit tasuta paketti või prooviversiooni ning kas on olemas mingit tagasimakse poliitikat. 

NordVPN

Nagu nägime oma NordVPN vs TorGuard vastetest, on NordVPN hinnastruktuur, mis algab küll pisut kiviselt, kuid muutub kiiresti köitvaks. Kui plaanite registreeruda kuude kaupa, on NordVPN-i hinnakujundus pisut tipptasemel, kuid see puudutab seda, mida peaksite tipptasemel pakkujalt ootama.

Aastane optsioon vähendab kuuhinda peaaegu poole võrra ja kahe- või kolmeaastased optsioonid pakuvad veelgi soodsamat pakkumist. Kõik plaanid on sisalduva osas ühesugused – kõik need võimaldavad kuni kuut samaaegset ühendust ja piiramatul hulgal ribalaiust. 

NordVPN aktsepteerib kõiki peamisi maksevorme, sealhulgas krediitkaardid, PayPal, Amazon Pay ja isegi bitcoin. Ehkki tasuta prooviperioodi või tasuta paketti pole, on NordVPN-l 30-päevane raha tagasi garantii. See pakub vähemalt mingil viisil võimalust teenust proovida, kuid see nõuab siiski pikaajalise plaani suurte ettemaksete tasumist.

Privaatne Interneti-juurdepääs

PIA hind näib pinnalt parem kui NordVPN. PIA igakuine hinnakujundus algab umbes seal, kus asub NordVPN-i aastane hinnakujundus. See teeb PIA-st ilmse valiku neile, kes ei soovi pikaajalist VPN-i tellimust.

Kuid PIA pakub ainult kuue kuu ja aasta plaane, kusjuures kuue kuu variant vaevalt kulusid maha võtab. Aastaplaan on kuuprogrammideks jaotades umbes poole väiksem kui kuuplaan. 

Ehkki see maandab PIA-d taskukohase võimalusena heal territooriumil, ei lükka see siiski NordVPN-i väga pikaajalist kolmeaastast hinnastamist üsna hästi läbi. PIA plaan hõlmab siiski pisut enamat kui NordVPN-i võimalus, mis võimaldab üheaegselt ühendada kuni 10 seadet. 

Nii nagu NordVPN, aktsepteerib ka PIA krüptovaluutasid, aga ka tavapärasemaid makseid, nagu krediitkaardid ja PayPal. Tegelikult aktsepteerib PIA rohkem makseviise kui NordVPN, kasutades selliseid võimalusi nagu Beam ja Mint. 

Nagu NordVPN-l, puudub ka PIA-l igasugune tasuta prooviversioon. Kui soovite proovida VPN-i täiesti tasuta, tutvuge kindlasti meie parimate tasuta VPN-teenustega. PIA küll leevendab seda muret tagasimakseperioodiga, kuid see on vaid seitse päeva.

Kaks ringi mõtted

See on raske skoorida, kuna mõlemal pakkujal on hinnamudel, mis näib olevat suunatud erinevatele inimestele. Ühelt poolt pakub PIA kindlalt taskukohast lühiajalist hinnakujundust, teisalt lööb NordVPN selle välja oma kolmeaastase plaaniga. 

Selles voorus tuleb kokku see, et NordVPN annab kasutajatele 30 tervet päeva, et otsustada, kas see sobib neile, ja saada tagasimakset, samal ajal kui PIA annab teile ainult seitse. See erinevus võidab NordVPN-ist selles voorus punkti, kuid just kitsalt. Leiame, et siin tasub meelde tuletada, et nagu saate lugeda meie CyberGhost arvustusest, pakub CyberGhost pikemat tagasimakse perioodi ja paremat hinnakujundust kui ükski VPN, mida me täna vaatame. 

Voor: NordVPN-i hind

NordVPNi logo
Privaatse Interneti-juurdepääsuga logo

3

Kasutuslihtsus

Tarkvara kasutamise lihtsus on üsna subjektiivne küsimus, kuid vaatamata sellele on see asi, mida on oluline kaaluda. Hästi disainitud tarkvara võib pakkuda meeldivat kogemust, samas kui halvasti kavandatud tarkvara võib olla kasutamiskõlbmatu, takistades veebitootlikkust või viivitades viivitustega. 

Selles jaotises vaatleme lähemalt iga VPN-i kliente ja arutame, milline on kasutajaliides. Vooru punkti võidab kasutajasõbralikuma ja hästi läbimõeldud kliendiga VPN. 

NordVPN

Raske öelda, kes seda kõigepealt tegi, kuid NordVPN-i üldine paigutus on VPN-i klientide seas üsna tavaline (meie ProtonVPN-i arvustuses saate näha väga sarnase kujunduse näidet). Esimene asi, mida tarkvara avamisel tervitatakse, on ekraan, millel on suur kaart, mis võtab suurema osa ekraani paremast servast, ja serveriloend, mis hõivab vasakut serva..

nordvpn-ülevaade-liides

Kaardi ümber on mitmeid asukohamarkereid, millele saab klõpsata, et luua ühendus selle asukoha serveriga. Üks asi, mida NordVPN teeb paremini kui enamikul teistel seda paigutust kasutavatel pakkujatel, on see, et saate kaardil suumida ja välja suumida, et hõlbustada kõigi serveri asukohtade sirvimist kogu maailmas, samas kui teistel VPN-del on fikseeritud perspektiiv. 

Kaardi vasakus servas asuv serveriloend on tähestikulises järjekorras ja sellel on iga riigi lipp selle kõrval. Kui olete hakanud VPN-i kasutama, kuvatakse täieliku serveriloendi kohal hiljuti kasutatud serverite loend, mis lihtsustab sagedase sagedusega asukohtadega kiiret ühenduse loomist.

Hiljutine serverite loend näitab kuni viit asukohta, enne kui üks loendist eemaldatakse. Neile, kes on huvitatud oma ekraanipinna maksimeerimisest ja segaduse vähendamisest oma digitaalses tööruumis, võimaldab NordVPN kasutajatel sulgeda kliendi kaardiosa ja näha ainult palju väiksemat serveriloendi osa. 

NordVPN-i kliendi seadete menüü on väga tõhusalt paigutatud ja muudab NordVPN-i suurepäraseks valikuks kõigile. Seadetes on piiratud arv vahekaarte ja kõik võiksime leida, kui vaadata oma esimese vahekaardi arvamist, mis on üsna haruldane asi. 

Hästi korraldatud vahekaartide peal on seadete iga valiku all väike, ühe- või kaherealine selgitus. Need aitavad veelgi paremini selgitada, mida kõik võimalused pakuvad, ja tugevdada NordVPNi suurepärase valikuna neile, kes pole kõige asjatundlikumad.

Privaatne Interneti-juurdepääs

Vaikimisi on PIA klient lukustatud ekraani paremas alanurgas asuval tegumiribal oma kohale. Aken on palju väiksem kui NordVPN-i klient, sisse saab vähem kui poole laiuse ja peaaegu poole kõrguse. 

Nagu me mainisime, on PIA seadetes pakutud palju visuaalseid võimalusi ja üks vabastab VPN-i kliendi tegumiribalt, mis võimaldab teil akna teisaldada soovitud kohta..

PIA paigutus on väga erinev NordVPN-i omast – suur “toitenupp” võtab umbes poole juba niigi väikesest liidesest. Sellel toitenupul klõpsamisega ühendatakse teid VPN-iga selles kohas, mis kuvatakse selle all. Teine VPN, mis seda teeb, on ExpressVPN; Lugege meie artiklit ExpressVPN vs. PIA, et näha, kuidas neid teenuseid saab võrrelda.

privaatne-Interneti-juurdepääs-ülevaade-liides

Asukoha klõpsamisel avaneb serverite loend ning selle all kuvatakse ka teie IP-aadress ja kasutatava VPN-serveri IP. 

Lõpuks laiendab aken programmi üsna allosas asuvat väikest noolt umbes samale kõrgusele kui NordVPN klient. See lisaruum näitab veelgi lisateavet ühenduse kohta, näiteks kontoteavet, igakuist kasutust ja mõnda kiiret seadete valikut. 

Põhiliides on väga kompaktne ja tõhus. Kiirseadete valikud on suurepärased ja liidese üldilme on puhas. Kui aga seadete menüüsse suundute, on asjad servade ümber pisut karedamad. 

Seadetes on selgitusi, kuid osa sõnastusest võib olla pisut ebaselge. Sellised asjad nagu kolme režiimiga tapmislüliti, mida me osas “Funktsioonid” mainisime, lisavad funktsioonidele ainult segaseid ja tarbetuid üksikasju, mis peaksid olema selged.

Lisaks ulatuvad ulatuslikud ühenduse- ja võrguvõimalused palju kaugemale sellest, mida enamik inimesi peaks tundma. Ehkki PIA-d võiksid kindlasti kõik kasutada põhitasemel, pakutakse seadetes palju tehnilisemat funktsionaalsust, mis võib olla asi, mis pöörab mõned inimesed eemale.

Kolm vooru mõtted

Mõlemad VPN-id on täpsustanud kliente, kes näevad head välja ja teevad seda tööd hästi. NordVPN annab kasutajatele maakera, kus otsida head asukohta, millega ühenduse luua, samal ajal kui PIA kahandab teie väärtuslikku ekraanipinda kokku hoides asju pisut alla.. 

Lõppkokkuvõttes on NordVPN seadete menüüdes paremini valitud paigutus. Vahelehtede korraldus on lihtne, muutes vajaliku leidmise hõlpsaks. 

Veelgi enam, NordVPN pakub väga selgeid selgitusi selle kohta, mida seadetes kõik teeb. Samal ajal on PIA-l mõni sõnastus, mis võib olla segane, ja see pakub sätteid, mis on natuke tehnilisemad, kui paljudel inimestel oleks huvi.

Voor: NordVPNi kasutamise lihtsus

NordVPNi logo
Privaatse Interneti-juurdepääsuga logo

4

Kiirus

Sarnaselt kasutusmugavusele võib kiirus hõlpsasti VPN-i muuta või selle puruneda. Kiire VPN võib pakkuda sarnast veebis surfamiskogemust kui VPN-i üldse mitte kasutamine, samas kui räpane kiirus annab teile tunda, nagu oleksite sissehelistamise ajaks tagasi astunud. 

Erinevalt kasutusmugavusest on kiirus siiski mõõdetav asi, mida saame võitja väljaselgitamiseks objektiivselt testida. Selles jaotises teeme just seda, kontrollides iga VPN-i viies asukohas üle maailma ja võrreldes seda baaslugemisega, mille võtame ilma VPN-ita. 

NordVPN

Nagu oleme varem puudutanud, nagu näiteks meie ProtonVPN vs. NordVPN vaste, võib NordVPN olla teile serveri määramisel ebajärjekindel. See on kõige märgatavam sellisel kiiruse testimisel ja tähendab lõppkokkuvõttes, et iga kord, kui ühendate uude asukohta, toimub natuke loterii.

Asukoht: ping (ms) allalaadimine (Mbps) üleslaadimine (Mbps)
Kaitsmata9165,510.57
USA # 247923133,538.87
Ühendkuningriik nr 20115334,786.06
Holland # 6614566,915.39
Jaapan # 69159132,833.31
Topelt VPN (USA-st Kanadasse nr 4)7920.488.64

Enamasti osutub see juhuslik võimalus suurepäraseks ja te näete head jõudlust, nagu me tegime neljas testitud viiest kohast. Kuid NordVPN-i näiliselt lollakas serverite määramise meetod tõstis Saksamaal taas oma pea ja viis meile alla vähem kui poole allalaadimisriba laiusest, mis saime igast teisest serverist. 

Ehkki sellel serveril oli endiselt korralik kiirus ja see tundus hästi, kui me seda veebibrauserina ja video voogesituse ajal kasutasime, illustreerib see siiski punkti, mille oleme juba varem öelnud. NordVPN on üldiselt kiire, kuid erinevates serverites, isegi samas asukohas, on see ebajärjekindel. 

Aja jooksul näib, et asjad on selles osas paremaks muutunud, kuid võite siiski aeg-ajalt end lahti ühendada ja uuesti ühendada, et proovida loteriat uuesti ja loodetavasti hankida kiirem server.

Privaatne Interneti-juurdepääs

PIA ja NordVPN vahetasid puhumisi ühest kohast teise, kusjuures PIA heitis USA-s välja NordVPN-i, kuid ei suutnud Suurbritannias võitu võtta. Kui PIA oli Jaapanis pisut aeglasem, võitis see NordVPNi kõige nõrgema asukoha – Saksamaa – üle.

Asukoht: ping (ms) allalaadimine (Mbps) üleslaadimine (Mbps)
Kaitsmata (St. Louis)9169,3411,3
Chicago (soovitatav)1665,4910,23
London107100,728,82
São Paulo156124,583.11
Tokyos16352,495.27
Sydney253122,192.6

Lõpuks, Brasiilias, lagunes PIA lõpus laiali ja NordVPN-i kiirus purustas selle. Kõik serverid, välja arvatud Brasiilia server, toimisid praktiliselt testimisel hästi, isegi HD-video voogesituse ajal.

Nagu paberkandjal saadud tulemused näitavad, oli Brasiilia server märgatavalt aeglasem kui teised serverid ja veebilehtede laadimiseks kulus tavalisest pisut enam või rohkem aega.

Nelja vooru mõtted

Kuigi kumbki neist VPNidest ei laskuks sellise jõudlusega kategooriasse “aeglane”, oli ainult ühel server märgatavalt aeglane ja see oli PIA. Paberkandjal peksis NordVPN PIA viiest kohast kolmes ja võitis suurte marginaalidega.

Kohtades, kus NordVPN oli aeglasem, oli see vaid suhteliselt väikeste veeristega. PIA kirstu tõeline lõplik nael on aga see, et see oli ainus, millel oli server halva jõudluse tõttu märkimisväärselt kannatada saanud, samas kui kõik NordVPN-i serverid tundusid reageerivat ja kiiret.

Voor: NordVPN kiiruspunkt

NordVPNi logo
Privaatse Interneti-juurdepääsuga logo

5

Turvalisus ja privaatsus

Viimane voor on see, mida näete ilmselt iga VPN-i turunduses kõige rohkem rõhutavat: turvalisus ja privaatsus. Nagu miski muu, ei tohiks te võtta sõna, et ettevõtte toode on turvaline. 

Iga VPN-i turvalisuse analüüsimiseks vaatleme, millised protokollid ja krüptimised on saadaval, ja testime igasuguseid lekkeid, sealhulgas DNS- ja IP-teavet. Samuti tutvume iga VPN-i privaatsuseeskirjadega ja uurime igaühe VPN-i minevikku, et näha, kas on olnud mingeid privaatsuse rikkumisi. 

NordVPN

Turvalisuse osas ei paku NordVPN palju valikuid. Enamasti on nii krüptimine kui ka protokoll lukus ja neid ei saa muuta. Hoolimata valikute puudumisest kasutab see parimat praegu saadaval olevat kombi. 

Protokolli jaoks kasutab NordVPN OpenVPN-i, mis on ülimalt turvaline ja avatud lähtekoodiga protokoll, millel on tõestatud turvalisuse kogemus, olles endiselt läbipaistev ja pakkudes kõigele ühtlast kiirust. Lisateavet OpenVPN-i ja muude protokollide kohta saate lugeda meie VPN-i protokollide jaotusest. 

Kasutatav krüptimine on AES-256, mis on OpenVPN-protokolliga paaritatuna just see, mida me peame praeguseks Interneti-turvalisuse kuldseks standardiks. Nagu selle protokolli ja krüpteerimise puhul eeldasime, ei õnnestunud meil leida DNS-i lekete, IP-lekete ega muude andmete lekitamise märke.

Privaatsuse osas pakub NordVPN seal üht täpsemat privaatsuseeskirja. Ligikaudu kaheksa lehekülje pikkune dokument teeb mõistlikult hea töö, selgitades täpselt, millist teavet kogutakse, kui kaua seda säilitatakse ja milleks seda kasutatakse, ilma et see liigse juriidilise terminoloogiaga segadusse jääks.. 

NordVPN kogub kasutajate kohta üsna vähe teavet. Tegelikult, kui otsustate maksta bitcoinidega, on tegelikult võimalik konto luua ilma identifitseerimisteavet loovutamata e-posti aadressi kasutades.

Tavalised makseviisid, näiteks krediitkaart, annavad NordVPN-ile siiski tuvastavat teavet, kuid seda leevendab suuresti asjaolu, et VPN ise ei kogu kasutajate jaoks tuvastavat teavet.

Väljaspool konto seadistamist kogutav teave piirdub enamasti veebisaidil küpsistest kogutud andmetega. Jällegi on see teave tuvastamatu ja seda kasutatakse veebisaidi täiustamiseks ja hooldamiseks.

Privaatne Interneti-juurdepääs

PIA pakub kasutajatele turvalisuse osas rohkem valikuid ning pakub isegi seda käepärast veebisaiti, mis selgitab paljusid krüptimisvõimalusi ja pakub soovitusi. Nagu NordVPN, on AES-256 krüptimine saadaval, kuid PIA viskab ka AES-128.

AES-128 on vähem turvaline kui 256-bitine suurem vend, kuid võib vastutasuks pakkuda pisut paremat kiirust ja jõudlust. Andmete autentimiseks on ka mitu võimalust, mis kaitsevad „aktiivsete rünnakute eest”, kui keegi segab teie ja VPN-serveri vahelist liiklust. 

Protokolli osas pakub PIA samu kahte võimalust kui NordVPN, mis mõlemad on OpenVPN vormid. Üks neist, UDP, on üldise jõudluse jaoks parem, teine, TCP, on stabiilsem ja pakub usaldusväärsemat ühendust.

Privaatsuspoliitika juurde liikudes on PIA palju pikem kui NordVPN, kogupikkusega umbes 12 lehekülge. Poliitika keskendub konkreetselt veebisaidil küpsiste kaudu kogutud teabele, mis – nagu ka NordVPN puhul – on peaaegu kõigil veebisaitidel tavapraktika ja sel viisil kogutud teavet kasutatakse selle saidi hooldamiseks.. 

Lisaks saidil kogutud teabele haldab PIA oma VPN-i nulllogi poliitikaga, mida toetavad reaalse maailma tõendid. FBI on PIA-d varem kohtueelsete menetluste käigus üles kutsunud ja see on ennast tõestanud, et ta pole võimeline teavet valitsusasutustele üle andma, kuna ei säilita identifitseerivat teavet. 

Vooru viis mõtet

Nii NordVPN kui ka PIA pakuvad AES-256 krüptimist ja OpenVPN protokolli, mis on täpselt see, mida turvalisuse osas otsime. 

Ehkki PIA pakub teie VPN-i turvalisuse konfigureerimisel palju rohkem võimalusi, teeniks see enamasti ainult turvalisuse ohverdamist kiiruse kasuks. Soovitame, et enamik inimesi kleepuks proovitud kombinatsiooni abil. 

Mis puutub privaatsuspoliitikasse, siis kui NordVPN-id on lühemad ja kirjutatud hõlpsamini mõistetavas stiilis, on PIA tõestanud end oma ukse ees seisvate valitsusasutuste ees seistes. Mõlemal on kindel logimata jätmise poliitika ja puhas kogemus. 

See voor on uskumatult lähedal ja mõlemad pakkujad tunduvad turvalised ja usaldusväärsed, mistõttu kutsume seda viimast vooru viigiks, mis tähendab, et mõlemad pakkujad teenivad punkti.

Voor: Turvalisus ja privaatsus Pole selget võitjat, punktid mõlemale

NordVPNi logo
Privaatse Interneti-juurdepääsuga logo

6

Kohtuotsus

Lõpliku tulemusega viis kuni üks annab NordVPN maalihke võidu koju. Ehkki PIA pole halb VPN, ei suuda see lihtsalt sammu pidada tõelise parima valikuga, nagu näiteks NordVPN. 

Võitja: NordVPN

NordVPN-il oli suurem kiirus, paremad omadused, seda oli subjektiivselt lihtsam kasutada ja see pakkus isegi pisut paremaid hinnakujundusvõimalusi. Ainus punkt, mida privaatne Interneti-juurdepääs suutis võtta, oli viik, kuna mõlemal teenusepakkujal on hea turvalisus ja kasutajate privaatsuse austamine. 

Kui teil on olnud PIA või NordVPN-iga kogemusi, tahaksime allolevates kommentaarides teada saada, kuidas teie kogemus on meie omaga võrreldav. Nagu ikka, tänan lugemise eest.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map