NordVPN vs Mullvad: hiiglane võitleb mutiga 2020. aastal

Praegu on NordVPN meie VPN-i üldarvestuses teisel kohal. Kui loete meie NordVPN-i arvustust, näete, et me armastame seda mitmel põhjusel, millest mõned hõlmavad taskukohast pikaajalist hinnakujundust, kasutusmugavust ja suurepärast turvalisust. 


Mullvad seevastu ripub VPN-de totemiposti all palju kaugemal. Kui aga tutvute meie Mullvadi täieliku ülevaatega, leiate selle kohta mitmesuguseid huvitavaid tegusid, mis pakuvad privaatsuse ja taskukohasuse taset, mida enamik pakkujaid ei saa. 

Seda silmas pidades otsustasime, et on aeg korraldada NordVPN vs Mullvad paaritumine, et näha, kes on eelarvesõbraliku privaatsuse kuningas kõige kõrgemal kohal.

Võitluse seadistamine: NordVPN vs. Mullvad

Selle võistluse õiglaseks muutmiseks jagan ühtlasi tihedalt informatiivseks, jagasime asjad viieks vooruks. Alustame iga vooru uurides, kuidas iga pakkuja teatud kategoorias töötab. 

Pärast iga VPN-i hindamist arutame, kumb on võitja ja miks? Seejärel määrame sellele VPN-ile selle vooru jaoks ühe punkti. Esimene voor keskendub VPN-i funktsioonidele, millele järgnevad voorud hinnakujunduse, kasutusmugavuse, kiiruse ja lõpuks turvalisuse osas.

1

Funktsioonid

Asjade alustamiseks uurime, milliseid funktsioone iga VPN-teenuse pakkuja pakub. Otsime paari turvalisuse jaoks olulist asja, mida peame kohustuslikuks kõigile VPN-idele, et neid saaks kasutada.

Esiteks otsime tapmislülitit, mis lülitab Interneti-liikluse voo välja, kui VPN katkeb. Teiseks otsime võimalust käivitamisel automaatselt käivitada ja ühendada, mis aitab tagada, et enne VPN-i käsitsi ühendamist ei leki ükski teie teave potentsiaalselt välja..

Peale nende on kõik muu sisuliselt koogi jäätumine. Pakkujad kaotavad olulised punktid, kui puudub tapmislüliti või automaatse ühenduse võimalus, kuid nad saavad punkte, kui lisavad lisainimesi.

NordVPN

Otse väravast välja paistab, et NordVPN avaldab muljet. Sellel pole mitte ainult standardset tapmislülitit, vaid ka rakenduse tapmise lülitit. See võimaldab teil määratleda Interneti-ühenduse katkestamiseks programmide loendi, selle asemel et täielikult Internet välja lülitada. 

nordvpn-ülevaade-killswitch

Lisaks on NordVPN-l kindel automaatne ühendamise menüü. Võite valida rakenduse käitamise ja ühenduse loomise alati käivitamisel või võite ühenduse luua vaid siis, kui see tuvastab ebaturvalise traadita ühenduse. See aitab kaitsta teie ühendust avaliku WiFi ohtude eest.

Automaatse ühenduse loomise menüü võimaldab teil valida ka eelistatud serveri asukoha või piirkonna, millega automaatselt ühenduse luua. Mis puutub muudesse funktsioonidesse, siis on NordVPN-il mõned märkimisväärsed omadused. Sellised asjad nagu nähtamatus kohtvõrgus ja hävinud serverid võivad aidata teie võrguturvalisuse ja anonüümsuse taset tõsta. 

Neile, kes on turvateadlikud, pakub NordVPN isegi topelt VPN-i võimalust, mis kasutab relees mitut VPN-serverit, et muuta võrgutegevuse jälgimine veelgi keerukamaks.

Mullvad

Mullvadi menüü paigutus jaotab seaded kaheks osaks: “eelistused” ja “täpsemad”. Jaotises „Eelistused“ leiate lülituslülitid, mis võimaldavad teil valida, kas soovite konfigureerida rakenduse käivitamisel, samuti automaatse ühenduse loomise või mitte.. 

mullvad-ülevaatused-tapjad

Siiski pole ühtegi seadet, mis võimaldaks teil valida, kuhu Mullvad ühendub, kui olete selle konfigureerinud automaatselt ühenduse looma. Tundub, et see loob ühenduse kõige uuema serveriga, mida olete kasutanud. 

Kaks muud eelistuste menüü suvandit on märguannete sisse- ja väljalülitamine ja kohalike seadmete, näiteks printerite, võimaldamine ühendatud arvutit näha.

Jaotises „edasijõudnutele” leiame Mullvadi nupu, mis on lihtsalt sildiga „blokeeritud, kui see lahti ühendatakse”. Selle valiku all on lühike kirjeldus selle toimimisest, kus mainitakse, et see blokeerib liikluse, kui VPN pole ühendatud, isegi kui rakendus on suletud.

See on ebamugav viis tapmislülitit teha ja ehkki see hoiab teid endiselt turvalisena, on tõenäoline, et enamik inimesi jätab ebamugavuste vältimiseks selle funktsiooni väljalülitatuks.

Peale kõige elementaarsemate ja olulisemate funktsioonide, mida me mainisime, pole Mullvadil peaaegu midagi pakkuda, eriti seetõttu, et nende funktsioonide kujundamine on saatuslikult puudulik.

Ümmargused mõtted

Mõlemad teenuseosutajad katavad absoluutsed hädavajalikud vajadused, mida me mainisime, kuid Mullvad teeb sellega vaeva. Mullvadi tapmislüliti toimimine muudab selle peaaegu kasutamiskõlbmatuks ja NordVPN-il on iga funktsiooni, mida need kaks.

NordVPN-il on ka mitmeid lisafunktsioone, mis tõukavad seda selles kategoorias Mullvadist kaugemale. Siiski on endiselt funktsioone, mida mõlemal pakkujal puuduvad, näiteks jagatud tunnelid. 

Kui olete huvitatud tõeliselt funktsioonirikast VPN-ist, mis sisaldab selliseid asju nagu jagatud tunneldamine, siis tutvuge kindlasti meie ExpressVPN-i ülevaatega.

Voor: NordVPN funktsioonide punkt

NordVPNi logo
Mullvadi logo

2

Hinnakujundus

Hinnakujundus on osa, mis võimaldab alamkoerte pakkujatel punktidele järele jõuda, pakkudes konkurendist paremat pakkumist. Kuid ainuüksi rahalised kulud pole ainus, mida selles jaotises hindame.

Samuti vaatame, kas VPN-id pakuvad tasuta prooviversioone ja milliseid tagasimaksepoliitikaid nad pakuvad. Samuti kaalume, millised makseviisid on saadaval ja kui palju ühendusi on tellimuse kohta lubatud.

NordVPN

Nagu nägime oma NordVPN vs. CyberGhost vastetest, tõrjub NordVPN hinnakujundus enamiku teisi tipptasemel VPN-e, kuid see pole kindlasti ületamatu. NordVPN pakub ainult ühte paketti koos nelja erineva arveldusperioodi valikuga.

NordVPNi igakuine hinnakujundus on paljude teiste tippkonkurentide kuulsuspargis. Mitte eriti palju, aga ka mitte võõrapäraselt. Aastaplaanile üleminek vähendab kulud peaaegu pooleks, kahe- ja kolmeaastased plaanid pakuvad veelgi paremat väärtust. 

Pole tähtis, millise ajavahemiku valite, see plaan võimaldab teil üheaegselt ühendada kuni kuus seadet ja sisaldab piiramatut ribalaiust. Maksta saab krediitkaartide, Amazon Pay, Alipay, UnionPay ja paljude krüptovaluutadega.

Ehkki NordVPN ei paku mingit tasuta prooviversiooni ega tasuta paketti, on sellel siiski 30-päevane raha tagasi garantii. See on ülioluline, kuna parima pikaajalise tehingu saamiseks võiksite sada dollarit tarkvarasse, mida te pole kunagi proovinud, kasutada.

Mullvad

Mullvad omab turul olevate VPN-ide vaieldamatult kõige sujuvamat ja hõlpsamini mõistetavat hinnamudelit. Plaanide või perioodide osas pole võimalusi, kuu hind on ainult üks.

Kuu-kuu plaan on küll ainult, kuid see on üks taskukohasemaid VPN-e turul neile, kes otsivad kuupõhist varianti. Paljuski on see täiuslik vastand NordVPN-i hinnakujundusele, mis on igakuiselt kõrgel kohal ja hakkab langema, mida kauem registreerute.. 

Siiski on ka nende kahe vahel sarnasusi. Alustuseks pakub Mullvad ka sama 30-päevast raha tagasi garantii. Kumbki pakkuja ei paku tasuta prooviversiooni ning Mullvad aktsepteerib ka mitmeid samu maksevõimalusi, mida teeb NordVPN, sealhulgas krediitkaart, PayPal ja bitcoin.

Ehkki maksetüübid, nagu UnionPay ja Amazon Pay, jäetakse välja, aktsepteerib Mullvad ka selliseid võimalusi, mida NordVPNil pole, sh Swish ja sularaha.

Kaks ringi mõtted

See oli üks raskemaid hinnakujundusvooru, mida oleme pidanud pähe-paar-paarismängus skoorima. Kuna kumbki VPN ei paku tasuta paketti, julgustame riskivaba VPN-i vastu huvi tundvaid inimesi tutvuma meie tasuta VPN-i teenustega. 

Ehkki Mullvadil on kuude kaupa paremad hinnad, langevad NordVPN-i hinnad madalamaks kui Mullvad, kui jõuate kaheaastase plaani saavutamiseni ja muutute kolmeaastase plaani jaoks veelgi köitvamaks. Arvestades asjaolu, et NordVPN-il on paremad omadused, on see päeva lõpuks vaieldamatult parem väärtus ja taskukohasem valik.. 

Voor: NordVPN-i hinnakujunduspunkt

NordVPNi logo
Mullvadi logo

3

Kasutuslihtsus

Nii nagu meie VPN-i täielike arvustuste puhul, on ka kolmas osa hõlpsasti kasutatav. Selles jaotises vaatleme üldist kasutajakogemust alates konto registreerimisest kuni VPN-i tegeliku kasutamiseni. 

Ehkki kasutusmugavus on kõige subjektiivsem asi, mida neis paaritumistes arvesse võtame, peame meie arvates oluliseks pakkuda ettekujutust, mis tunne on kasutada iga VPN-i ja kellele see võiks olla kõige parem. Oma koht on keerukamatel VPN-del, millel on palju tehnilisi võimalusi, kuid enamik inimesi otsib midagi valmis, ilma et oleks vaja mingit varjamist.

NordVPN

NordVPN lauaarvuti klient ja mobiilirakendused on hästi viimistletud ja hõlpsasti kasutatavad. Töölauakliendil on akna paremas servas suur kaart, vasakul serverite loetelu. 

See loend on järjestatud tähestiku järjekorras ja sellel on lipp iga riigi nime kõrval, mis hõlbustab soovitud asukoha kiiret sirvimist ja leidmist. Riigiloendi ülaosas on ka otsinguriba, mis võimaldab teil sisestada riigi nime, selle asemel, et loendist käsitsi otsida.

Teise võimalusena saate tutvuda kaardiga, mida saate navigeerida klõpsates ja lohistades. Kaardi sinisel asukohamullil klõpsates saate ühenduse luua selles asukohas asuva serveriga, mis tegelikult viib meid ühe suure kaebuse juurde, mis meil on seoses NordVPNi kasutajakogemusega.

nordvpn-ülevaade-liides

Näib, et algoritm, mis valib serveri, mida teie eelistatud asukohas kasutada, on katki. Sageli valib ta serveri, mis on märkimisväärselt koormatud ja ei saa parimat aega. Vaatleme seda veidi lähemalt eelseisvas jaotises “kiirus”, kuid kohati on see vaeva. 

See sunnib mõnikord valima loendist serveri käsitsi, mida õnneks pole NordVPN-i täpsustatud liidesega keeruline teha. Seadete menüüdele on lihtne juurde pääseda ja kõik seadetes on selgelt sõnastatud sildid ja selgitused. 

NordVPN-i veebisait pole tingimata tähelepanuväärne, kuid see on üldiselt hästi sujuv, et aidata teil registreeruda või tuge leida. Konto seadistamiseks on vaja e-posti aadressi ja parooli, mis on peaaegu kõigi kontode loomiseks tavahind. 

Üldiselt on NordVPNi lihtne kasutada, isegi kui olete keegi, kes pole tehnikaga hästi kursis. Installige lihtsalt klient, mida on veebisaidilt lihtne leida, ja klõpsake selle kaardiga ühenduse loomiseks kaardil.

Mullvad

Vahetult nahkhiirt pidi tundus, et Mullvad oli meid häirima hakanud. Kui hakkasime klienti Mullvadi veebisaidilt alla laadima, kulges see aeglase kiirusega ja hinnanguliselt kulub mõne megabaidi suuruse faili allalaadimiseks kaks tundi.

mullvad-ülevaate-liides

Tegime ühenduse kaudu kiiruskatse, et kinnitada, et meie otsas pole midagi valesti ja meie internet oli korras. Lõpuks aegus allalaadimine ja me alustasime veel ühte katset. Seekord algas allalaadimine sama aeglaselt, kuid lõpuks sai see käiku ja suutis selle lõpetada.

Selle väikese faili, mille allalaadimine oleks pidanud võtma sekundeid, kulus ikkagi umbes viis minutit. Siis käivitasime äsja alla laaditud käivitatava faili ja öeldi, et installimine ebaõnnestus.

Meie avastuste kokkuvõtteks oli tõenäoliselt installiprobleemid, mis tekkisid seoses muude VPN-ide poolt meie arvutisse lisatud või muudetud seadete ja adapteritega, mis segasid seda, mida Mullvadi installija üritas teha. 

Kuid see ei muuda tõsiasja, et pärast kümneid VPN-i katseid pole meil kunagi teist VPN-i andnud. Pärast meie arvutis mõne võrgusätte puhastamist töötas installimine. Kui olete aga mõnda teist VPN-i kasutanud, olge selle võimaliku probleemiga kindlasti ettevaatlik.

Pärast installimist pole klient halb ja muudab selle VPN-iga ühenduse loomiseks piisavalt lihtsaks. Sellegipoolest saaks serverite nimekirja täiendada, lisades iga riigi lipud. See aitab rohkem, kui võiksite loendi kerimisel otsitava asukoha kiireks tuvastamiseks loota.

Uues aknas avamise asemel on klient ankurdatud paremas alanurgas asuvasse süsteemisalve. Põhiekraan võimaldab hõlpsalt soovitud asukohta ühendada või seda muuta, samas kui sätete menüüdes on kerge navigeerida, mis peaks olema antud, arvestades, kui viljatu need on. 

Kolm vooru mõtted 

NordVPN-il on kindel veebisait, mis teeb registreerumise VPN-iga hõlpsaks ja palli veeremise lihtsaks. Vahepeal tekitas Mullvad meile probleeme praktiliselt igal sammul.

Alates kliendi allalaadimisest kuni selle õigesti käivitamiseni ja lihtsalt serverite loendi läbi otsimiseni ei suuda Mullvad vastata viimistletud ja kasutajasõbralikkuse tasemele, mida NordVPN-i rakendused pakuvad.

Voor: NordVPNi kasutamise lihtsus

NordVPNi logo
Mullvadi logo

4

Kiirus

Vastupidiselt eelmisele lõigule, mis oli üks subjektiivsemaid asju, on kiirus vaieldamatult kõige teaduslikum osa. Iga VPN-i õiglaseks võrdlemiseks testime neid nii kiiresti kui võimalik, tagasi.

Alustame kontrollmõõtmisega, ilma et VPN oleks ühendatud ja kasutame seda lähtejoonena. Seejärel panime iga VPN-i läbi sama viie asukoha, et näha, kummal on parem või usaldusväärsem kiirus.

Lisaks sirvime, voogesitame ja töötame selle nimel, et näha, kuidas paberil kuvatavad kiirused reaalsesse maailma viivad.

NordVPN

Kiiruse osas on NordVPN-i varem pekstud, näiteks meie artiklis NordVPN vs. IPVanish. See ei pruugi ilmneda seetõttu, et NordVPN on aeglane, vaid seetõttu, et see on serverist serverini metsikult ebajärjekindel.

Üks server võib jõuda peaaegu kogu teie kaitsmata ribalaiuseni, teine ​​samas asukohas olev server võib aga ribalaiust vähendada vähem kui kümnendikuni. See on tegelikult selline teema, et mainisime oma kiiremas VPN-i ringis NordVPN-i ebaausalt..

Vähemalt osa sellest probleemist on, nagu me mainisime, tänu näiliselt katkisele serverivalikule, mille klient vaikimisi teeb. Näiteks Ühendkuningriigi server ei töötanud üldse enne, kui valisime käsitsi teistsuguse serveri, et saada hinded, mida tegime.

Kõike seda öeldes on NordVPN-il jõudluse ja järjepidevuse osas kahtlemata veel pikk tee minna, kuid nägime seekord siiski enamasti häid kiirusi. Kõik serverid peale Jaapani ületasid allalaadimise kiirust 100 Mbit / s ja isegi Jaapan oli sellest vaid juuksekarva kaugusel. 

Üleslaadimiskiirusega oli hoopis teine ​​lugu, kuna Ühendkuningriik andis meile tagasi alla ühe protsendi oma üleslaadimise ribalaiusest. Hoolimata sellest, suutsime ikkagi kasutada kasutatavat jõudlust igast serverist, isegi HD-videoid ilma probleemideta vaadates.

Mullvad

Võrreldes NordVPN-iga oli Mullvad ühenduse loomise ajal enamasti kiirem. NordVPN võtab umbes 10 sekundit, samas kui Mullvad võtab tavaliselt umbes viis kuni seitse. Ehkki see on kiirem kui NordVPN, pole see siiski liiga muljetavaldav ja on tõesti ainus koht, kus Mullvad oli kiirem kui NordVPN. 

Asukoht: ping (ms) allalaadimine (Mbps) üleslaadimine (Mbps)
Kaitsmata (St. Louis)8146,1511.4
Püha Louis23158,3210.36
London108131,758.1
Amsterdam146144,344.35
Lõuna-Aafrika26291,173.05
Tokyos172129,756.42

Ehkki NordVPN-il on usaldusväärsuse ja kiiruse osas kindlasti oma vigu, pingutab Mullvad veelgi. Mullvadil ei olnud ainsat serverit, mille allalaadimiskiirus oleks suurem kui NordVPN-il.

Siiski on mõned serverid, kus Mullvad suutis üleslaadimiskiirusel ja mõnel juhul ka pingil NordVPN-i välja lüüa. Näiteks Brasiilias raseeris Mullvad NordVPNi pingist 20ms maha ja tõstis üleslaadimiskiirust peaaegu 30 protsenti. 

Kuid enamikul juhtudel on allalaadimiskiirus kuningas ja NordVPN-il oli Mullvadi allalaadimiskiirus Brasiilias enam kui kahekordne. Mullvadi sirvimiskogemus oli kindlasti talutav, kuid võrreldes NordVPN-iga oli veebisaitide laadimisel märgatavalt suurem viivitus – umbes pool sekundit.

Nelja vooru mõtted

Nagu me selle lõigu alguses ütlesime, on kahe VPN-i kiiruse võrdlemine teaduslik ettevõtmine. Andmeid vaadates on NordVPN objektiivselt kiirem ja me saame seda oma kogemuste põhjal mõlema VPN-i abil juhuslikult toetada..

Sellegipoolest on NordVPNil veelgi rohkem potentsiaali. Kui see poleks automaatse serveri valiku purunenud olekut, oleks see veelgi vähem olnud võistlus. Lisateavet NordVPN-i kiiruse ja raisatud potentsiaali kohta (samuti näha seda võrreldes mõne kiireima valikuga turul) leiate meie parimate mängude ümarlaua VPN-ist.

Voor: NordVPN kiiruspunkt

NordVPNi logo
Mullvadi logo

5

Turvalisus ja privaatsus

Viimane osa on see, mida paljud väidavad, et kõige olulisem: turvalisus ja privaatsus. Ehkki VPN-i täielike arvustuste korral antakse neile igaühele eraldi jaotised, ühendame meie vastetes need üheks. 

Turvalisuse osas vaatleme, milliseid protokolle VPN-id pakuvad ja millist krüptimistaset nad kasutavad. Lisaks kontrollime DNS- või IP-lekkeid. 

Privaatsuse huvides kontrollime iga VPN-i privaatsuseeskirju tervikuna, et näha, millist teavet see kogub ja kuidas seda kasutatakse.

NordVPN

Nagu nägime oma NordVPN vs. ExpressVPN vastetest, on NordVPN-il turvalisus, mis võib konkureerida turu parimatega. NordVPN kasutab OpenVPN-protokolli, mis on ühendatud AES-256 krüptimisega, mida peetakse VPN-i turvalisuse kuldstandardiks.

Ehkki protokolli või krüptimise osas pole valikuid, mille vahel valida, on see konfiguratsioon usaldusväärselt turvaline. Me ei suutnud NordVPN-i testimisel tuvastada DNS-i leket ega muid turvarikkumisi.

NordVPNi privaatsuseeskirjad on piisavalt lühidad ja kirjutatud hõlpsasti loetaval kujul, erinevalt peaaegu arusaamatust juriidilisest sõnast, millesse on kirjutatud mõned privaatsuseeskirjad. Kui rääkida VPN-i kasutamisest, ei hoia see teie tuvastatud andmeid teave. 

Enamik teavet, mida NordVPN teie kohta saab, pärineb teie konto loomisest, kui annate registreerumiseks meilisõnumi, kuid see võib hõlpsasti olla ka visatavat e-posti aadress, mis on endiselt suhteliselt anonüümne. 

Veebisaidil on ka küpsiste kaudu kogutud teavet, kuid seda teavet kasutatakse veebisaidi hooldamiseks ja see on kahjuks tänapäeval võrgus vältimatu tava..

Mullvad

Nagu hinnakujundus, on see ka teine ​​valdkond, kus Mullvad rajab oma teed ja teeb asju ainulaadsel viisil. Konto loomiseks pole vaja e-posti aadressi ega isegi parooli. 

Selle asemel klõpsate lihtsalt Mullvadi veebisaidil nupul, mis ütleb: „genereerige konto”, ja teile antakse juhuslik 16-kohaline kood. See kood on sisuliselt nii teie konto nimi kui ka parool, seetõttu on oluline see kuidagi salvestada ja seda turvalisena hoida.

Kui kasutate võimalust maksta näiteks sularaha või bitcoinidega, olete Mullvad täiesti anonüümne ja privaatsuseeskirjad on suuresti ebaolulised. Mullvad’i kogutav teave ei ole mingil viisil seotud teie nime või identiteediga, välja arvatud juhul, kui otsustate kasutada makseviisi, millel on see teave. 

Sisselogimiseks on vaja ainult teie juhuslikult määratud koodi. Ehkki sellel on privaatsuse osas eeliseid, tutvustab see ka mõnda ainulaadset probleemi. Esiteks, kui kaotate selle koodi, kaotate oma konto ilma reaalsete taastamismeetoditeta.

Lisaks, kui keegi selle koodi saab, ei saa seda kuidagi muuta, et keegi blokeerida. Selle asemel peate hankima uue koodi ja uue konto. Lisaks sellele huvitavale ja väga anonüümsele kontohaldussüsteemile on Mullvadi privaatsuseeskirjad ka tipptasemel ja see väidab, et VPN-i kaudu ei logita teie kohta mingit teavet..

Turvalisuse osas kasutab Mullvad sama konfiguratsiooni nagu NordVPN, protokolli ja AES-256 krüptimise jaoks kasutatakse OpenVPN-i. Kui soovite teada saada, mida see kõik tähendab, vaadake kindlasti meie krüptimis- ja protokolliartikleid. Lühidalt öeldes on see suurepärane jõudluse ja VPN-turvalisuse sidumine.

Vooru viis mõtet

Ehkki NordVPN on turvaline pakkuja, kes teeb head tööd teie privaatsuse austamisel ja kaitsmisel, peame krediiti andma seal, kus võlgnetav summa tuleb. Mullvad kasutab ainulaadset süsteemi, et aidata oma kasutajate privaatsust maksimeerida.

Mullvad toimib nii, et kui te nii otsustate, pole sellel teavet selle kohta, kes te olete. See tähendab, et sõna otseses mõttes on neil võimatu teid mingil viisil tuvastada, mis on sama privaatne kui see on-line.

Voor: Mullvadi turva- ja privaatsuspunkt

NordVPNi logo
Mullvadi logo

6

Lõplikud mõtted

Lõpptulemusega neli-ühe vastu on NordVPN selles paarismängus kindel võitja. NordVPN pakub paremat väärtust neile, kes suudavad pikaajaliste plaanide eest ette maksta, ning lisaks annab see kasutajatele rohkem funktsioone ja kontrolli VPNi toimimise üle.

Võitja: NordVPN

Tänu ainulaadsele kontode pidamise meetodile on Mullvadi privaatsus ületamatu, kuid ainuüksi sellest ei piisa, et rahuldada oma aeglasemat kiirust ning keerulisemat paigaldamist ja kasutamist, võrreldes NordVPN-iga. Kui aga turvalisus ja anonüümsus on teie ainus mure, võib Mullvad olla parem valik.

Kui teil on kogemusi ühegi nende VPN-idega, oleks hea meel kuulda teie kommentaari allpool. Nagu ikka, tänan lugemise eest.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map