Avast SecureLine VPN vs NordVPN: kes peksab keda 2020. aastal?

Avast on nimi, mis mõnele lugejale võib-olla juba tuttav. Avast alustas 80-ndate aastate lõpus küberturvalisuse tarkvaraettevõttena ja kaitseb nüüd enam kui 435 miljonit arvutit kogu maailmas, muutes oma viirusetõrje kõige tänapäevaseimaks õelvaravastaseks rakenduseks..


Neile, kes tunnevad huvi Avast’i tootesarja selle külje vastu, leiate meie Avast Pro arvustuse, kuid selles artiklis käsitleme Avast SecureLine VPN-i, mis on Avast’i võetud VPN-i tarkvara. Avast SecureLine VPN-i ülevaates leidsime, et see pakub kindlat kiirust ja turvalisust, kuid on endiselt hõlpsasti kasutatav.

Arvasime, et selle viirusetõrjetööstuse titaani ja VPN-i tööstuse titaani NordVPN sobitamine oleks sobiv. Kui vaatate meie NordVPN-i arvustust, leiate, et see on üks meie kõigi aegade lemmikuid ja paistab silma peaaegu igas kategoorias, kuid kiirusega.

Võitluse seadistamine: NordVPN vs. Avast SecureLine VPN

Meie kahe konkureeriva VPN-i pakkuja võrdlemiseks oleme nende artiklite jaoks välja töötanud lihtsa struktuuri. Jagame asjad viieks vooruks, tuues eraldi välja VPN-i jõudluse ühe võtmeelemendi. Esimeses voorus vaatleme funktsioone, teises järgneb hinnakujundus, seejärel kasutusmugavus, kiirus ja lõpuks turvalisus. 

Alustame iga vooru, märkides lühidalt, mida me otsime ja milliseid hoiatavaid silte me ei soovi näha. Seejärel arutame, kuidas iga VPN antud kategoorias töötab. Lõpuks mässime iga ringi kokku, uurides, milline VPN läks paremini, ja määrates kategooria võitjale punkti.

Tasakaalustamine on võimalik ja kui see nii on, anname igale pakkujale selle vooru eest punkti. Üldvõitjaks kuulutatakse VPN, kellel on lõpus kõige rohkem punkte.

1

Funktsioonid

Nagu VPN-i täielike arvustuste puhul, alustame neid vasteid, hinnates iga pakkuja pakutavaid funktsioone. Otsime kahte võtmefunktsiooni: tapmislüliti ja viis VPN-iga automaatseks ühenduse loomiseks. 

Mõlemad funktsioonid mõjutavad märkimisväärselt turvalisust ja iga VPN, millel puudub üks või mõlemad, on peaaegu kasutamiskõlbmatu. Peale nende on funktsioone, sealhulgas reklaamiblokereid või jagatud tunneldamist, kena näha, kuid need teenivad ainult VPN-i lisapunkte ja neid ei peeta kohustuslikuks. 

Avast SecureLine VPN

Isegi esmapilgul näib Avast SecureLine VPN-i liides viljatu. Asukohtadesse suundumine ainult tugevdab seda tühjustunnet. 

Seadistused koosnevad kolmest vahekaardist, millest kõigil on vaid väheseid märkeruute. Alustades üldisest vahekaardist, on võimalus tarkvara teatised sisse või välja lülitada, märkeruut, kas klient töötab käivitamisel, ja beetavärskenduste lubamise või loobumise võimalus..

Avast-SecureLineVPN-klient-võrk-profiil

See beetafunktsioon võib ohustada teie VPN-i stabiilsust – see on asi, mida Avast ise välja toob. Teisel vahekaardil on silt “võrguturve” ja see annab teile mõned võimalused VPN-i automaatseks ühendamiseks.

Võrguturbe leht on ka seal, kus toimub tapmise lüliti, mis meie jaoks oli vaikimisi välja lülitatud. Neile, kes kasutavad SecureLine VPN-i, soovitame turvalisuse maksimeerimiseks veenduda, et see on sisse lülitatud, sest ilma selleta saaks teie VPN ühenduse katkestada ilma, et te oleksite seda märganud, ja võite jätkata veebiostude tegemist või privaatse teabe vaatamist ilma igasuguse kaitseta.. 

Lõplikul vahekaardil pole märkeruute, kuid see annab kasutajatele ühe klõpsuga viisi Avast SecureLine brauserilaiendite installimiseks. Ehkki Avast hõlmab minimaalseid funktsioone, mida me mainisime, on see kõik, mida see teeb. Lisaks kohustuslikele funktsioonidele pole ühtegi lisafunktsiooni. 

NordVPN

Nagu nägime oma artiklist NordVPN vs TorGuard, ei ole NordVPN tingimata parim, kui funktsioone vaadata, kuid sellel on siiski mitu nippi. Olulistest asjadest alustades on NordVPN-l kindel ja sisuline väljalülituslüliti, mis on midagi enamat kui lihtsalt ruut.

Seal on Interneti-tapalüliti, mis töötab samamoodi nagu Avast SecureLine -iülituslüliti ja teised, blokeerides Interneti-liikluse, kui VPN on lahti ühendatud. Lisaks on olemas ka rakenduse tapmise lüliti. See võimaldab teil määratleda nende programmide loendi, mille NordVPN suleb, kui ühendus VPN-iga kaob (lugege meie Astrilli ülevaadet rakenduse tapmisega seotud teise teenuse kohta). 

nordvpn-ülevaade-killswitch

Samuti on olemas automaatse ühenduse võimalused, mis võimaldavad teil ühenduse luua siis, kui rakendus käivitatakse või kui tuvastatakse ebausaldusväärne võrk, mis on suurepärane kaitse avaliku WiFi ohtude vastu. 

Erinevalt Avast SecureLine VPN-ist võimaldab NordVPN ka valida, kuhu VPN ühendab, kui see automaatselt ühendub. Kui teil pole konkreetset asukohta meeles, siis võite ka valida piirkonna, millega ühendust luua, ja NordVPN valib automaatselt kiire serveri.

Lisade osas on NordVPN hiljuti lisanud funktsiooni nimega CyberSec, mis aitab teil püsida võrgus turvalisena, blokeerides saidid pahavara või andmepüügikatsetega. CyberSec töötab ka reklaamiblokeerijana. 

Ehkki see pole just nii tõhus kui spetsiaalne reklaamiblokeerija, nagu näiteks meie 99 tasuta tööriista puhul, mis kaitsevad teie privaatsust, on see kena funktsioon. NordVPN-il on ka võimalus kasutada hävinud servereid, mis lubab inimestel kohtades, kus VPN-i kasutamine on piiratud, endiselt ühenduse luua NordVPN-võrguga.

Ümmargused mõtted

Avast SecureLine VPN hõlmab kõige elementaarsemaid funktsioone ja peatub seal. NordVPN ulatub üle selle, põhitõed, sealhulgas rakenduse tapmise lüliti ja mitmed võimalused automaatse ühenduse loomise kohandamiseks. 

Lisaks viskab NordVPN veel mitmeid lisahüvesid, näiteks reklaami- ja õelvara blokeerijat ning hävinud servereid. See esimene voor on NordVPN-i võidetud ja kuiv võit. 

Voor: NordVPN funktsioonide punkt

Avast SecureLine VPN-i logo
NordVPNi logo

2

Hinnakujundus

Midagi ostes on hind üks esimesi asju – kui mitte esimene asi -, mida inimesed tahavad teada. Seetõttu pühendasime teise jaotise selle uurimisele, kuid me ei peatu lihtsalt hinna uurimisega.

Samuti uurime, milline tagasimaksepoliitika on saadaval ja kas on olemas tasuta prooviversiooni. Lisaks arvestame sellega, milliseid maksevõimalusi aktsepteeritakse ja mida plaan sisaldab, näiteks kui palju samaaegseid ühendusi on lubatud. 

Avast SecureLine VPN

Avast SecureLine VPN-il on tarbetu arv plaane ja hinnakujundusvõimalusi. Võimalus on saada ainult ühe seadme litsents kas Androidi või ühe iPhone’i või iPadi jaoks, mis tuleb vaid mõne dollari eest kuus.

Samuti on võimalus hankida ühe seadme litsents laua- või sülearvutile, mis käitab kas Windowsi või macOS-i. Neid kavasid ei saa igakuiselt saada ja need tuleb osta ühe-, kahe- või kolmeaastase tähtajaga.

Kõigil neil kolmel ajaraamil on aga peaaegu ühesugused kuukulud, mis tuleb umbes viis dollarit. Lõpuks on võimalus osta ka pakett, mis hõlmab kuni viit suvalist seadet, sealhulgas mobiili, Windowsi ja macOS-i.

See plaan on saadaval kõigis neljas ajavahemikus kuust kuni kolme aastani. Kuuhind on korralik, tullakse mõne dollariga kuus vähem kui tipptasemel konkurentidel. Aastaplaan kärbib seda paar dollarit, samas kui kahe- ja kolmeaastased optsioonid ei vähenda kuu hinda rohkem kui paar korda. 

Kui on aeg kontrollida, aktsepteerib Avast SecureLine VPN kas krediitkaarte või PayPali, kuid mitte ühtegi krüptovaluuta vormi. Enne ostmist pakub Avast potentsiaalsetele kasutajatele ühe nädala pikkust tasuta prooviversiooni, mida on lihtne üles seada. Samuti katab see teie ostu 30-päevase tagasimaksega. 

NordVPN

NordVPNi plaanide rivistus on palju lihtsam kui Avast SecureLine VPN. On ainult üks kava, mis on saadaval neljas ajavahemikus. Kuupõhine hinnakujundus on see, mida me eeldaksime VPN-idelt kõige kõrgemalt, ja see pole kindlasti kellelegi muljetavaldav tehing. 

Aastaplaan aga lõikab selle hinna pooleks, viies igakuised kulud peaaegu vastavusse Avast SecureLine VPN-i aastahindadega. NordVPNi kahe- ja kolmeaastased plaanid alandavad seda hinda veelgi, muutes selle eelarvesõbralikumaks võimaluseks kui isegi Avast’i ühe seadme Windowsi või Maci plaan. 

Mitte ainult, vaid ka NordVPNi plaanides on kõik kuni kuus samaaegset ühendust. Ehkki NordVPN ei paku mingit tasuta prooviversiooni, vastab see siiski Avast SecureLine VPN-i 30-päevase tagasimakse eeskirjadele. See tähendab, et kui teenus ei tööta nii, nagu võiksite oodata, on ikkagi võimalus oma investeering tagasi saada. 

Samuti aktsepteerib NordVPN rohkem makseliike kui Avast SecureLineVPN, sealhulgas krediitkaart, PayPal, UnionPay, Alipay ja isegi bitcoin. Ehkki NordVPN pole hinnakujunduses ületamatu – nagu nägime oma artiklist NordVPN vs. PureVPN – on selle kolmeaastane hinnakujundus üks parimatest. 

Kaks ringi mõtted

Ehkki Avast SecureLine VPN pakub tasuta prooviversiooni, pole see parim, mida oleme näinud (see läheks tõenäoliselt ProtonVPN-ile, mille kohta saate lugeda meie ProtonVPN-i arvustusest). Avasti tasuta prooviversioon on ainus samm, mis tal NordVPN-i kohal on. 

NordVPN pakub hinnakujundusmudelit, mis on hõlpsamini mõistetav ja rohkem kontosid, aktsepteerib rohkem makseviise ja isegi parema hinnaga, kui kasutate kolmeaastast võimalust. Ehkki Avast SecureLine’i ühe mobiilseadme plaani hinnakujundust on raske läbi lüüa, on see plaan nišivõimalus, mida paljud inimesed ei huvitaks.

Voor: NordVPN-i hinnakujunduspunkt

Avast SecureLine VPN-i logo
NordVPNi logo

3

Kasutuslihtsus

Kasutuslihtsus on midagi, mida on objektiivselt raske kindlaks teha, kuid see on siiski midagi, mis on vaieldamatult oluline. Hästi konstrueeritud tarkvara abil saab keerukaid ülesandeid lihtsaks teha, halvasti kavandatud abil aga lihtsad ülesanded pettumust valmistavateks ja aeganõudvateks. 

Selles voorus kirjeldame iga VPN-i paigutust ja selle kasutamist. Otsime probleeme kõrgel ja madalal ning üritame isegi tarkvaraga pisut laastada, põhjustades juhuslikke katkestusi ja avades VPN-i käivitamise ajal muid nõudlikke tarkvaraprogramme, et proovida põhjustada krahhe ja ebastabiilsust. 

Avast SecureLine VPN

Nagu funktsioonide osas juba nägime, suhtub Avast SecureLine VPN oma kasutajaliidesesse väga minimalistlikult. Aken on natuke suurem kui enamikul VPN-idest, kuid selle ruumi täitmiseks on väga vähe.

Peaaegu kaks ülemist osa aknast võtab VPN-i ühendamiseks ja lahtiühendamiseks lülituslüliti. Selle all kuvatakse kaitseta IP, samuti teie kaitstud IP ja ühenduse loomise aeg pärast VPN-i sisselülitamist.

Avast-SecureLineVPN-Client-lahti ühendatud

Akna alumises kolmandikus kuvatakse praegu teie valitud riigi lipp ja asukoha nimi tekstis. Seal on nupp nimega „muuda asukohta“, mis laiendab täielikku serveriloendit, mis avamisel võtab terve akna ja on hästi korraldatud.

Saate sirvida kõiki saadaolevaid asukohti tähestikulises loendis või valida ühe vasakul asuvatest vahelehtedest, kus asukohad on rühmitatud mandrite kaupa, ja ka paar lisakaarti näiteks pühendatud voogesituse serverite jaoks. 

Seadistused – kuna neid on nii vähe – on hõlpsasti leitavad. Kõiki valikuid selgitatakse ka reas või kahes järjekorras, et aidata VPN-i esmakasutajatel end ümber leida. Klient on stabiilne ja meil ei tekkinud ühtegi krahhi, kuid tarkvaras oli üks eripära.

Akna klõpsamisel ja lohistamisel selle ümber liikumiseks põhjustab see kummalise madala kaadrisageduse efekti. Aken liigub hiirest aeglasemalt ja nihkub pigem laperdavalt, mitte sujuvalt. Samuti liigub see veel sekund või kaks pärast hiire lahti laskmist või juhiste muutmist, tehes akna soovitud kohta paigutamise peaaegu võimatuks.

Üldiselt näib, et Avast SecureLine VPN-i klient on tule ja unusta lahendus neile, kes ei soovi mingite sätetega segi minna, kuid sellel on ka silmatorkav viga, mis aitab kogu arvutit hetkega aeglustada, kui teda lohistada.. 

NordVPN

Isegi esmapilgul tundub NordVPN-i liides täpsem kui Avast SecureLine VPN-i oma. Suure ja enamasti tühja akna asemel võtab parema kahe kolmandiku kliendist kaart, mis näitab kõiki saadaolevaid kohti siniste markeritega. 

Võite klõpsata soovitud ühenduse asukohas asuval markeril või kasutada akna vasakus servas asuvat serverite loendit. NordVPN-il pole ühtegi rühmitusvalikut, nagu Avast SecureLine VPN-l, kuid sellel on otsinguriba, mis aitab asukohti leida. 

nordvpn-ülevaade-server-navigeerimine

Seadetesse kolides on NordVPN-l palju rohkem pakkuda kui Avast SecureLine VPN-il, kuid see aitab neil neid hallatavatena hoida. Seadeid on ainult kolm ja üks kontoteabe jaoks.

Kolm seadete vahekaarti on “üldine”, “automaatne ühendamine” ja “täpsem”. Lehel „Üldine” on majutatud enamik funktsioone, mida enamus kasutajaid kunagi vajavad, ja „automaatühenduse” leht on täpselt nimetatud, mis sisaldab kõiki asjakohaseid sätteid, kuidas ja millal VPN automaatselt ühendub.. 

Vahekaardil „täpsem” on protokolli- ja DNS-suvandid, millega enamik kasutajaid ei pea vaevama. NordVPNi klient on hästi optimeeritud ja vajab ainult väikeseid lonksusid süsteemiressursse. Me ei saanud tarkvaraga mingeid krahhe ega probleeme esile kutsuda ning kõik töötab sujuvalt, kui klient on avatud, olgu see siis ühenduses, juba ühendatud või lihtsalt jõudeolekus. 

Kolm vooru mõtted

Avast SecureLine VPN-i klient on sujuvam ja hõlpsasti kasutatav. Näib, et funktsioonide loobumisega püüdis Avast luua VPN-i, mida igaüks saaks hõlpsalt kasutada, ja saavutas selle mitmel viisil.

Kuid meil oli probleem akna lohistamisega, mida NordVPN-il polnud. Lisaks sellele pakub NordVPN kaardipõhise kujunduse väiksem, kuid siiski robustsem paigutus omal moel kasutajasõbralikkust. NordVPN võtab selle ringi, peamiselt tänu Avast SecureLine VPN-i probleemile akna ümberpaigutamisel.

Voor: NordVPNi kasutamise lihtsus

Avast SecureLine VPN-i logo
NordVPNi logo

4

Kiirus

Neljandas voorus liigume eemale subjektiivsest maailmast ja siseneme raskete andmete maailma. Iga VPN-i kiiruse testimiseks mõõdame iga VPN-i pingimisaega, allalaadimiskiirusi ja üleslaadimiskiirusi viies erinevas kohas, alates praktiliselt kõrvalasuvast kuni kogu maailmas. 

Võrdleme seda ilma VPN-iga juhtmõõtmistega, et näha, kui hästi iga pakkuja töötab. Samuti viime katseid reaalsesse maailma, et tulemusi paberkandjal kinnitada, laadides üles mõned voogesitusvideod ja laadides alla mõned suuremad failid, et näha, kuidas asjad käivad. 

Avast SecureLine VPN

Avast SecureLine VPN võtab ühenduse loomiseks pisut aega, ulatudes umbes viiest sekundist kuni 10 sekundini. Pärast ühendamist on jõudlus riigiti väga erinev.

Asukoht: ping (ms) allalaadimine (Mbps) üleslaadimine (Mbps)
Kaitsmata (UK)13194.3012.24
Saksamaa49191,789,74
Venemaa11439,396.03
Brasiilia22841.301.12
USA.8575.042.62
Lõuna-Korea47218,943.07

USA-s ja Suurbritannias nägime väga auväärset esitust madala pingutusaja ja kolmekohalise allalaadimiskiirusega. Jaapanis ja Brasiilias langesid tulemused siiski märkimisväärselt. Pingiajad olid ikka veel mõistlikud, arvestades suuri vahemaad, kuid allalaadimiskiirused langesid hooldatavale – ehkki mitte impressiivsele – tasemele.

Kui käes oli aeg Avast SecureLineVPN toimivust tegelikult testida, leidsime, et alustamiseks olid asjad pisut aeglased. Veebisaitide ja videote laadimiseks kulub veel kaks või kolm sekundit, kuid kui asjad laadima hakkasid, tundus kõik tavapäraselt toimivat. Pärast esialgset laadimisaega vaikes videote väärtus 1080p ja neil polnud vaja puhverdada.

NordVPN

Nagu oleme juba mitu korda varem arutanud, nagu näiteks meie artiklis NordVPN vs. IPVanish, on NordVPN-il olnud ühtlasi kiiruse pakkumisega seotud probleeme. Tegelikult mainiti seda sel põhjusel isegi meie kõige kiiremate VPN-teenuste roundup’is põlglikult.

Asukoht: ping (ms) allalaadimine (Mbps) üleslaadimine (Mbps)
Kaitsmata9165,510.57
USA # 247923133,538.87
Ühendkuningriik nr 20115334,786.06
Holland # 6614566,915.39
Jaapan # 69159132,833.31
Topelt VPN (USA-st Kanadasse nr 4)7920.488.64

Ühest serverist teise, isegi samas asukohas, võib kiirus olla suurepärane – praktiliselt kasutamiskõlbmatu. Näib, et see on loosimise õnn ja enamasti saab ühenduse katkestamise ja uuesti ühendamisega seda lahendada, ühendades teid mõne muu serveriga. 

See tähendab, et tegelikult ei kogenud me seda probleemi kogu aeg, st NordVPN võib selle probleemiga tegeleda. Selle artikli testimisel oli kiirus kõikjal kindel ja iga asukoht tagastab kolmenumbrilise allalaadimise ja üleslaadimise kiiruse. 

Kui rääkida reaalajas kasutamisest, siis on etendus täpselt nii hea, kui numbrid vihjavad. Isegi kõige kaugem server Jaapan tundis end väga reageerivalt ja enne laadimise alustamist oli väga vähe tajutavat viivitust. Saime hõlpsalt vaadata 1080p videoid isegi 60 kaadrit sekundis ilma puhverdamisprobleemideta. Ainus kaebus, mille saame esitada, on see, et nagu Avast SecureLine VPN, võib ka NordVPN ühenduse loomiseks hetkeks kuluda. 

Pole harvad juhud, kui tuleb oodata umbes kümme sekundit, kuni NordVPN ühendub, ja kui see on ühendatud, võivad asjad veel umbes 10 sekundit aeglased olla. Vaadake, kuidas seda võrrelda meie kiireima VPN-iga meie lõigus ExpressVPN vs NordVPN.

Nelja vooru mõtted

Ehkki NordVPN on minevikus osutunud problemaatiliseks, näitab selle jõudlus meie selle artikli testimisel paranemise märke. Igal serveril, mida testisime, oli paberil suurepärane kiirus ja see toimis täpselt nii hästi, kui numbrid meie reaalmaailma testimisel osutavad. 

Avast SecureLine VPN oli kasutatav kõikjal, kuid sellel oli serverist serverisse palju rohkem varianti kui NordVPN. Avast SecureLine VPN tundis samuti vähem reageerimisvõimet kui NordVPN ja võttis hetke enne kui veebisaidid hakkasid laadima, samas kui NordVPN tundis end võrdluses hetkega. 

Voor: NordVPN kiiruspunkt

Avast SecureLine VPN-i logo
NordVPNi logo

5

Turvalisus & Privaatsus

Siiani on NordVPN võitnud kõik voorud, tehes tulemuse neljaks, mis tähendab, et Avast SecureLine VPN-il on sellest lõppvoorust hoolimata võimatu üldiselt võita. Sellegipoolest oleme salvestanud selle, mis võib olla kõige olulisem jaotis: turvalisus ja privaatsus. 

Selles voorus vaatleme, milliseid protokolle ja krüptimisi iga VPN kasutab ja testime asju, näiteks DNS-i lekkeid. Samuti vaatame tagasi iga VPN-i ajalugu, et näha, kas on olemas turvalisuse andmeid või on tuvastatud rikkumisi. 

Lisaks uurime iga pakkuja privaatsuseeskirju, et näha, millist teavet kogutakse ja kuidas seda kasutatakse. 

Avast SecureLine VPN

Nagu me juba mainisime, ei anna Avast SecureLine VPN kasutajatele palju võimalusi, seega on nii protokoll kui ka krüptimine lukustatud ja sõltuvad teie kasutatavast seadmest. 

Neile, kes kasutavad Windowsi ja Androidi seadmeid, kasutab Avast SecureLine VPN OpenVPN-protokolli. Kui vaatate meie VPN-protokolli jaotust, näete, et see on väga usaldusväärne ja avatud lähtekoodiga protokoll. 

IOS- ja MacOS-seadmetes olevad kasutajad kasutavad siiski IKEv2, mis on vähem turvaline kui OpenVPN, kuid pakub siiski auväärset kaitset. Krüpteerimiseks paarib Avast SecureLine VPN mõlemad protokollid AES-256-ga, mis on rea krüptimine. 

Avastal on privaatsuspoliitika asemel, mis puudutab konkreetselt SecureLine VPN-i, aga ka ühtne privaatsuspoliitika, mis hõlmab kõiki tema tooteid ja teenuseid. Seetõttu on poliitika ulatuslik ja jätkub uskumatult 39 lehekülge. 

Selle 39-leheküljelise eepose lõpus on teave, mis on konkreetselt seotud VPN-iga. Selles jaotises öeldakse, et Avast SecureLine VPN kogub teavet, sealhulgas seda, millist opsüsteemi te kasutate, osa teie IP-aadressist (ehkki sellest pole piisavalt tuvastamiseks) ja millist serverit kasutate.

Lisaks mainitakse privaatsuspoliitika teistes lõikudes näiteks teavet teie huvide kohta, mida Avast võib teie kohta koguda. Sellest põhimõttest nähtub ka, et teavet, mida Avast kogub, jagatakse arvukate kolmandate osapooltega. 

Selle privaatsuspoliitika pikkune osa ja kogu selle sõnastus on pisut seotud ja ei paku päris selget pilti sellest, kui palju Avast soovib oma toodete kasutamise kaudu teid tundma õppida.. 

NordVPN

Sarnaselt Avast SecureLine VPN-ga ei paku ka NordVPN protokolli ja krüptimise osas tarbijatele reaalseid valikuid. Selle asemel lukustab see kasutajad OpenVPN ja AES-256 kombinatsiooni, mis just nii juhtub, on täpselt see, mida soovitame enamikul inimestel kasutada. See kombo pakub tugevat jõudlust ja suurepärast turvalisust.

Kuid nagu need, kes olete tehnoloogiauuendustele tähelepanu pööranud, juba teaksid, esines NordVPN-ile hiljuti turvarikkumine. Lühidalt öeldes – häkkerid suutsid varastada TLS-i võtme, mis võimaldas neil käivitada nn keskpaiga rünnaku..

See tähendab, et häkkerid võisid serveri üles seada nii, et see näib justkui olevat üks serveritest NordVPN tegelikus võrgus. Kasutajad võisid teadlikult selle võltsiserveriga ühenduse luua, pakkudes häkkeritele juurdepääsu oma teabele. 

Sellest ajast alates on sama haavatavus avastatud teistes VPN-i võrkudes ning NordVPN on selle probleemi lappinud ja jätkab tööd selle nimel, et sedalaadi asi ei korduks enam kunagi, kuid hoolimata sellest on see NordVPN-i püsiv plekk.

Privaatsuspoliitika juurde liikudes hoiab NordVPN asjad lühidalt ja teeb mõistlikult head tööd, et vältida liigset juriidilist kõnepruuki. Ainus teave, mida NordVPN teie käest konto seadistamiseks vajab, on e-posti aadress ja miski ei takista teid selle jaoks võltsitud e-posti aadressi kasutamast.

VPN ise ei kogu tuvastamist võimaldavat teavet. VPN-i kasutamise kohta kogutavad andmed on piiratud näiteks serveri laadimisega, mida kasutatakse võrgu säilitamiseks.

Vooru viis mõtet

Nii NordVPN kui ka Avast SecureLine VPN pakuvad seda, mida peame VPN-i turvalisuse kuldstandardiks: OpenVPN ja AES-256. Avast SecureLine VPN pakub seda aga ainult teatud platvormidel, samas kui NordVPN-is on hiljuti olnud suur turvarikkumine. 

NordVPN on kirjutanud kindla privaatsuspoliitika, mis on mõistlikult lühike ja kirjutatud viisil, millest peaaegu igaüks aru saab. Avast seevastu on naeruväärselt pikk privaatsuspoliitika, mis võib teile sageli jätta rohkem küsimusi kui vastuseid. 

NordVPN-i rikkumise ja Avast SecureLine VPN-i privaatsuspoliitika vahel tundub, et mõlemad pakkujad peavad oma tegusid pisut koristama. See voor lõpeb lipsuga.

Voor: turvalisus & Privaatsus Pole selget võitjat, punktid mõlemale

Avast SecureLine VPN-i logo
NordVPNi logo

6

Lõplikud mõtted

Viie-ühe võiduga on NordVPN tõestanud, miks see on tänapäeval üks kõige viljakamaid VPN-e turul. See edestas algusest lõpuni Avast SecureLine VPN-i suurema kiiruse, rohkemate funktsioonide ja kasutajasõbralikuma liidesega. 

Võitja: NordVPN

Mingil põhjusel võitlevad viirusetõrjeettevõtted VPN-i turul konkureerimisega, nagu oleme näinud ka muudel juhtudel, näiteks meie Bitdefender VPN-i ülevaates. Tundub, et selline spetsialiseerumine, mida on vaja VPN-i turul konkureerimiseks, ja nõutavad võrguinvesteeringud takistavad ettevõtete sisenemist turule mujal küberturvalisuse maailmas. 

Kui olete mõnda neist VPN-idest varem kasutanud, armastame alati kuulda teie mõtteid nende kohta allpool toodud kommentaarides. Nagu ikka, tänan lugemise eest. 

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map